Strona główna 112 Bezpieczny wyjazd na ferie. Policjanci będą kontrolować autokary

Bezpieczny wyjazd na ferie. Policjanci będą kontrolować autokary

0

Dolnośląscy uczniowie odliczają czas do rozpoczęcia zimowych ferii, które w tym roku potrwają od 13 do 26 lutego. Policjanci już teraz zapowiadają, że w tym okresie prowadzone będą wzmożone działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach. Wzorem lat ubiegłych, w Świdnicy uruchomiony zostanie punkt, w którym codziennie będzie można skontrolować stan techniczny autokarów przed wyjazdem na zimowy wypoczynek.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmą działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwrócą na kontrolę autobusów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek – informują funkcjonariusze z Komendy Głównej Policji. Podobnie jak w latach ubiegłych uruchomione zostaną również punkty, w których prowadzone będą kontrole obejmujące stan trzeźwości oraz uprawnienia kierowców, jak również stan techniczny autokarów, którymi dzieci i młodzież będą wyruszać na ferie.

Szczegółowy wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców znajduje się na stronie Komendy Głównej Policji. Punkty takie działać będą we wszystkich powiatach województwa dolnośląskiego. W Świdnicy w okresie zimowych ferii punkt kontrolny będzie funkcjonował codziennie w godzinach od 6.30 do 8.30 na parkingu stacji benzynowej Orlen przy ulicy Esperantystów. Zainteresowani przeprowadzeniem kontroli proszeni są o poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Telefony kontaktowe: 47 875 58 70, 47 875 58 71, 47 875 52 00.

Każdy rodzic wysyłający dziecko na zimowy wypoczynek, czy też organizator takiego wyjazdu, może też skorzystać z serwisu „Bezpieczny autobus”. Przy jego pomocy można sprawdzić czy autokar, który będzie przewoził nasze pociechy, jest sprawny i dopuszczony do ruchu oraz czy posiada aktualne ubezpieczenie OC. Do skorzystania z usługi wystarczy numer rejestracyjny pojazdu.

/KGP, opr. mn/

Poprzedni artykułNie poddali się i uratowali życie seniorce ze Świdnicy
Następny artykułŚwidniczanie złożyli prawie 3 tysiące wniosków o dodatek węglowy. Kilkuset chętnych na opał od samorządu