Strona główna Sport Piłka ręczna Absolutny szlagier tym razem dla Śląska

Absolutny szlagier tym razem dla Śląska

0

W absolutnym szlagierze kończącym pierwszą rundę rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Chłopców w piłce ręcznej, Śląsk Forza Wrocław pokonał ŚKPR I Świdnica 24:23 (14:10). Była to dopiero pierwsza przegrana Szarych Wilczków w tym sezonie. Na półmetku rozgrywek podopieczni Justyny Curyl zameldowali się na drugim miejscu. Walka o dolnośląskie złoto na dobre rozgorzeje w rundzie rewanżowej!

Oba zespoły przystąpiły do spotkania na szczycie mając na koncie po komplecie ośmiu zwycięstw. Jak można się było spodziewać mecz był bardzo dramatyczny i zacięty. Po dziesięciu minutach ŚKPR prowadził 6:4, ale kolejne fragmenty należały do wrocławian i to oni zeszli na przerwę w lepszych nastrojach, bo przy swoim prowadzeniu 14:10. Po zmianie stron Szare Wilczki błyskawicznie odrobiły straty i w 24. minucie był remis 14:14. Nasz zespół poszedł za ciosem i w 31. minucie po bramce Filipa Palucha odskoczył na trzy trafienia (21:18). W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak rywale. Bramkę na wagę zwycięstwa Śląsk rzucił z rzutu karnego na minutę przed końcem spotkania. – Przeżywaliśmy olbrzymie emocje. Do zwycięstwa czegoś nam dzisiaj zabrakło. Może trochę szczęścia i pomysłu na ostatnie akcje? Nie poddajemy się i walczymy dalej. Przed nami cała druga runda i rewanż ze Śląskiem w Świdnicy – mówiła po spotkaniu trenerka młodego ŚKPR-u.

Śląsk Forza Wrocław – ŚKPR I Świdnica 24:23 (14:10)

ŚKPR: Wasilewicz – Sawicki 6, St. Stramek 6, Kozar 4, Bronikowski 3, F. Paluch 2, Sz. Kocjan 1, Matlak 1, Warachim, Kortas, B. Miedziński, Grasiewicz, Ożóg, Szumowski, Włudyka, Kula

Poprzedni artykułBlisko 500 pijanych kierowców, ponad 1500 kolizji i wypadków na drogach powiatu. Świdnicka policja podsumowała miniony rok
Następny artykułWypłacono już niemal 2500 dodatków węglowych. Ponad 500 chętnych na opał od samorządu