Strona główna 0_Slider Zginął przygnieciony wrakiem samochodu na parkingu depozytowym

Zginął przygnieciony wrakiem samochodu na parkingu depozytowym

0

Zwłoki mężczyzny zostały znalezione na parkingu depozytowym w Jaworzynie Śląskiej, znajdującym się na placu Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego. Jak twierdzi jeden z mieszkańców, plac, na który zwożone są wraki pojazdów i auta, których kierowcom policja odebrała prawo jazdy, jest niezabezpieczony i stale kręcą się tu złodzieje. Dyrektor SDPŚ zaprzecza.

– 9 grudnia jedna z osób na parkingu, gdzie przechowywane są wraki samochodów, ujawniła leżącego pod samochodem człowieka, który nie dawał oznak życia. Mężczyzna już nie żył. Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny. Mężczyzna prawdopodobnie zmarł przed 9 grudnia w wyniku przygniecenia pojazdem. Najprawdopodobniej w sposób prowizoryczny zabezpieczył samochód i próbował coś pod spodem odkręcić. Zabezpieczenie nie wytrzymało – mówi prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin. Zmarły był mieszkańcem sąsiedniej gminy Strzegom. Prokuratura prowadzi postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci i na tym etapie nie przesądza, czy mężczyzna próbował okraść z części stojący na placu samochód. Pytany o warunki przechowywania pojazdów, prokurator Mare Rusin mówi, że znajdują się na ogrodzonym, monitorowanym i oświetlonym terenie.

Innego zdania jest jeden z mieszkańców, który twierdzi, że brama nie jest zamykana, a płot nie stanowi żadnego zabezpieczenia, bo jest dziurawy i bardzo niski. Dodaje, że na plac można wejść bez przeszkód o każdej porze.

Plac należy do Powiatu Świdnickiego i pozostaje w zarządzie Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego. – Trafiają tu m.in. pojazdy kierowane przez policję np. w sytuacjach, gdy kierowcom jadącym pod wpływem alkoholu zostało zatrzymane prawo jazdy i nie ma kto odebrać samochodu. Decyzję o skierowaniu samochodów na nasz teren wydaje wydział komunikacji Starostwa Powiatowego, a przywożone są przez firmę, z którą starostwo ma podpisaną umowę – mówi Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego. – Teren jest ogrodzony, oświetlony i monitorowany. Podczas trwającej teraz akcji zima na miejscu przez całą dobę jest dyżurny, a brama pozostaje otwarta ze względu na ciągły ruch naszych pojazdów, które przejeżdżają po materiały – dodaje. Plac znajduje się około 300 metrów od komisariatu policji w Jaworzynie Śląskiej.

O szczegółowe informacje na temat funkcjonowania parkingu oraz zabezpieczeń przed dostępem niepowołanych osób zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego. Po otrzymaniu odpowiedzi do tematu wrócimy.

Agnieszka Szymkiewicz
[email protected]

Poprzedni artykułŻarów gospodarzem turnieju piłkarskiego dla dzieci
Następny artykułCo grają w kinie? [MULTIKINO – REPERTUAR, PREMIERY]