Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Wspólna wigilia mieszkańców Jaworzyny Śląskiej

Wspólna wigilia mieszkańców Jaworzyny Śląskiej [FOTO]

0

Ponad 200 mieszkańców gminy Jaworzyna Śląska spotkało się z władzami gminy na tradycyjnej wieczerzy wigilijnej. Nie zabrakło życzeń, występów artystycznych i wspólnego kolędowania.

W spotkaniu oprócz burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza i jego zastępcy Justyny Chrebeli wzięli także udział wiceminister Ireneusz Zyska, posłanka Ewelina Szydłowska-Kędziera, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, Artur Fiołek w imieniu ministra Michała Dworczyka, radni miejscy, sołtysi, przedstawiciele instytucji gminnych.

Przez dwa lata pandemia uniemożliwiła nam organizację wigilii i cieszę się, że udało nam się wreszcie spotkać. Życzę Wam wesołych, spokojnych i przede wszystkim zdrowych świąt, a dzieciątko Jezus niech błogosławi Wam w każdym dniu nowego roku – mówił Grzegorz Grzegorzewicz. – To szczególny czas i spędzajmy go szczególnie, razem, w gronie bliskich nam osób. Spokojnych świąt ­– dodała Justyna Chrebela. Wigilia rozpoczęła się od wspólnej modlitwy, którą poprowadził proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Jaworzynie Śląskiej ks. Marek Mielcarek. Do wspólnego kolędowania zaprosili natomiast członkowie zespołu „Jaworzynianie”.

W organizację wigilii zaangażowanych było wiele osób, m.in. pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej, Urzędu Miejskiego oraz wolontariusze z Towarzystwa Przyjaciół Seminarium działającego przy parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP, Związku Emerytów i Rencistów w Jaworzynie, stowarzyszenia „Wspierajmy się 60+” oraz Marek Pojasek.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach
Następny artykułŚwidnica z budżetem na 2023 rok. Zadłużenie miasta wyniesie 112 milionów złotych, konieczne będzie zaciągnięcie kolejnego kredytu