Strona główna 0_Slider Wielkie charytatywne granie w Świdnicy już dzisiaj

Wielkie charytatywne granie w Świdnicy już dzisiaj [PROGRAM]

0

Już po raz dziesiąty z inicjatywy Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas football” w Hali Sportowej im. H.Aszkiełowicz na osiedlu Zawiszów o 10.00 startuje charytatywny turniej piłkarski. Zmierzy się 12 drużyn, ale główny cel jest inny.Podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji będziemy zbierać środki dla sześciorga dzieciaków. Mamy fenomenalne gadżety i liczymy, że znów uda się pomóc – mówi pomysłodawca turniejów i prezes fundacji Wiesław Żurek.

Fundacja podczas 9 poprzednich edycji zebrała w sumie 600 tysięcy złotych, które przeznaczono na leczenie dwadzieściorga dzieci. W dzisiejsze wydarzenie zaangażowało się mnóstwo firm, instytucji, sportowców i organizacji pozarządowych, a także sami rodzice małych beneficjentów. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę. Wstęp kosztuje 15 złotych, a kupon uprawnia do udziału w loterii, w której do wygrania są m.in. lot helikopterem, sprzęt AGD, obrazy, meble, krzesła ogrodowe, lampy, żyrandole, świetliki oraz kilkanaście voucherów do znanych świdnickich restauracji, salonów kosmetycznych, salonów tatuażu, itp.

Po pierwszej fazie turniejowych rozgrywek ok. 12.30 rozpoczną się licytacje. Do wylicytowania fundacja pozyskała: koszulkę FC Barcelona (wyjazdówka) Roberta Lewandowskiego z jego autografem, koszulkę S.C. Napoli Piotra Zielińskiego z jego autografem, koszulkę Juventusu Turyn Arkadiusza Milika z jego autografem, koszulkę reprezentacji Polski siatkarzy Leona z autografami całego zespołu aktualnych wicemistrzów świata, koszulkę Górnika Zabrze Lukasa Podolskiego z jego autografem, koszulkę Raków Częstochowa Ivi Lopeza (najlepszego piłkarza polskiej Ekstraklasy sezonu 2021/2022) z jego autografem, oprawioną koszulkę Reprezentacji Polski Arkadiusza Milika z jego autografem, oprawioną koszulkę Lecha Poznań z autografami wszystkich zawodników aktualnych Mistrzów Polski, rękawice MMA Szymona Kołeckiego (mistrza i wicemistrza olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów) z jego autografem, oprawioną koszulkę polskiej młodziutkiej piosenkarki Sary James oraz amerykańskiego producenta telewizyjnego Simona Cowella z ich autografami oraz kilka innych, równie atrakcyjnych gadżetów.

W akcję aktywnie włączają się rodzice dzieci, dla których organizowany jest charytatywny turniej. Będzie można kupić ciepły posiłek, kawę, herbatę, a także świąteczne ozdoby. Akcja potrwa do godziny 16.00, a pomoc w liczeniu datków zadeklarowali świdniccy harcerze.

Pozyskane pieniądze zostaną podzielone na sześć równych części i pomogą w leczeniu oraz rehabilitacji Mai Tyczyno, Leny Łebkowskiej, Emilii Pawlak, Pauliny Fili, Ksawerego Zbroszczyka i Gracjana Kamienieckiego.

10:00 SOLSPORT TEAM – RUCH CHORZÓW 2007/8 GRUPA A
10:15 PRZYJACIELE FUNDACJI – KLIMALA TEAM GRUPA B
10:30 SOLSPORT TEAM – LECHIJA LWÓW GRUPA A
10:45 PRZYJACIELE FUNDACJI – PKB WROCŁAW GRUPA B
11:00 RUCH CHORZÓW 2007/8 – LECHIJA LWÓW GRUPA A
11:15 KLIMALA TEAM – PKB WROCŁAW GRUPA B
11:35 I PÓŁFINAŁ 1 MCE. GRUPA A – 2 MCE GRUPA B
11:55 II PÓŁFINAŁ 1 MCE. GRUPA B – 2 MCE GRUPA A
12:15 OFICJALNE ROZPOCZĘCIE TURNIEJU
12:45 LICYTACJA 1
13:15 MECZ O 5 MIEJSCE
13:30 LICYTACJA 2
13:45 MECZ POKAZOWY
14:05 LICYTACJA 3
14:20 MECZ O 3 MCE
14:35 LICYTACJA 4
14:45 MECZ O 1 MCE
15:00 ZAKOŃCZENIE TURNIEJU I LOSOWANIE CEGIEŁEK
/opr.red./
Poprzedni artykułŚwidnicki Jarmark Bożonarodzeniowy [FOTO]
Następny artykułNajnowsze dane ministerstwa zdrowia o zakażeniach