Strona główna 0_Slider W obronie prześladowanych. Świdnicka „ósemka” zaprasza już dzisiaj na Maraton Pisania Listów

W obronie prześladowanych. Świdnicka „ósemka” zaprasza już dzisiaj na Maraton Pisania Listów

0

Prawo do pokojowych zgromadzeń będzie motywem przewodnim tegorocznego Maratonu Pisania Listów organizowanego przez Amnesty International. – Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los – wyjaśniają organizatorzy akcji.

Demonstracje to niezwykle istotne narzędzie zmiany społecznej, tymczasem na całym świecie władze brutalnie tłumią i bezprawnie zakazują zgromadzeń. Okażmy wsparcie tym, których spotyka więzienie i prześladowania tylko dlatego, że odważyli się głośno sprzeciwić niesprawiedliwości! – mówią przedstawiciele Amnesty International. Po raz kolejny do wzięcia udziału w Maratonie Pisania Listów, który w tym roku odbędzie się w dniach 28 listopada – 11 grudnia, zachęca również społeczność Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy.

Tym razem zapraszamy Państwa 5 grudnia w godzinach 16.00 – 17.00 do auli naszej szkoły, gdzie wspólnie przystąpimy do Maratonu. Maraton jest międzynarodową akcją organizowana przez Amnesty International co roku na początku grudnia. Polega na pisaniu listów w obronie niesłusznie uwięzionych osób w różnych krajach. Akcja ta zawsze przynosi pozytywne efekty i co roku kilka osób zostaje uwolnionych. Uczniowie naszej szkoły wezmą w niej udział po raz drugi. Będzie nam miło, jeśli zechcecie Państwo odwiedzić w tym dniu Szkołę Podstawową nr 8 przy ulicy Wałbrzyskiej 39, by wspólnie zaapelować o sprawiedliwość – zachęca Małgorzata Gryń-Chlebicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8.

Więcej informacji o akcji na stronie Amnesty International.

Poprzedni artykułOdśnieżanie i osuszanie – przydatne informacje
Następny artykułRegeneracja filtrów DPF Warszawa Kraków Łódź Wrocław