Strona główna Sport Siatkówka Udany rewanż NTSK, przegrywamy w trzech setach…

Udany rewanż NTSK, przegrywamy w trzech setach…

0

Nie udało się zawodniczkom MKS-u Bramdor Volley Świdnica po raz drugi w tym sezonie pokonać obecnego lidera rozgrywek – zespołu NTSK AZS Nysa. Podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Wojciecha Ząbka przegrały na własnym parkiecie w meczu 11. kolejki grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet 0:3.

W drugiej serii spotkań biało-zielone po bardzo dobrym pojedynku pokonały zawodniczki z Opolszczyzny i to na ich boisku 3:1. W rewanżu musieliśmy jednak uznać wyższość rywalek. Spotkanie zakończyło się w trzech setach, nie było absolutnie jednostronne, ale w decydujących momentach czegoś brakowało. Pierwsza partia zakończyła się grą na przewagi i triumfem przyjezdnych 27:25. Kolejne odsłony były niemniej zacięte. Przeciwniczki wygrywały do 22 i do 20, a w całym pojedynku 3:0 w setach. Po tej konfrontacji mamy w swoim dorobku 6 wygranych i 5 porażek, a 18 punktów daje nam cały czas 5. lokatę w tabeli grupy trzeciej II ligi siatkówki kobiet. To był ostatni akcent roku kalendarzowego 2022. Siatkarki MKS-u Bramdor Volley Świdnica do rywalizacji o punkty powrócą w sobotę, 14 stycznia 2023 roku. Wtedy to zagramy na wyjeździe z zamykającą stawkę drużyną Eco Uni II Opole.

Wyniki 11. kolejki II ligi:

Sari Żory – Polonia Łaziska Górne 3:0 (25:19, 25:19, 25:20)
MKS Bramdor Volley Świdnica – NTSK AZS Nysa 0:3 (25:27, 22:25, 20:25)
Silesia Częstochowa – UNI II Opole 3:0 (25:13, 25:15, 25:7)
Silesia Volley Mysłowice – AZS-AWF Wrocław (29 grudnia)
AZS AWF Sokół 43 Katowice – Chełmiec Wodociągi Wałbrzych 3:2 (25:23, 15:25, 21:25, 25:19, 15:8)

Poprzedni artykułDolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt z prestiżową nagrodą Brian Davies Gold Award 2022