Strona główna 112 Tlenek węgla w łazience. Kobieta omdlała w czasie kąpieli

Tlenek węgla w łazience. Kobieta omdlała w czasie kąpieli

0

Około 17.40 strażacy zostali wezwani do jednego z mieszkań w budynku przy ul. Okrężnej 35, gdzie w łazience omdlała kobeita. – W pomieszczeniu doszło do znacznego przekroczenia stężenia tlenku węgla – informuje mł.bryg. Łukasz Grzelak, rzecznik komendy powiatowej PSP w Świdnicy.

Na miejsce zostały zadysponowane trzy jednostki straży pożarnej. Strażacy w aparatach ochrony układu oddechowego zbadali detektorem stężenie tlenku. – Pomiar wykazał 150 ppm, przy długiej ekspozycji może to być poziom śmiertelny – mówi rzecznik strażaków. W pierwszej kolejności strażacy ewakuowali trzy osoby, które znajdowały się w mieszkaniu. – Pani, która przebywała w łazience, doznała omdlenia, miała zawroty głowy. To typowe objawy zatrucia tlenkiem – mówi Łukasz Grzelak. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe.

Piec gazowy odłączono, wywietrzone zostało całe mieszkanie. Do czasu zdiagnozowania przyczyny wydostawania się tlenku urządzenia grzewczego nie będzie można używać. Lokatorzy po wywietrzeniu wrócą do mieszkania.

– Zachęcam do zaopatrzenia się w czujnik tlenku gazu. Urządzenie wykryje stężenie tlenku w powietrzu, zanim my poczujemy jakiekolwiek objawy. Kiedy czujnik się odezwie, natychmiast trzeba opuścić pomieszczenie i najlepiej od razu wzywać straż pożarną – dodaje strażak.

/red./

Poprzedni artykułOddadzą hołd represjonowanym podczas stanu wojennego
Następny artykułŚwidnica w zimowej szacie. Jaka prognoza na najbliższe dni? [FOTO]