Strona główna Kultura Świdniccy muzycy zagrają najpiękniejsze kolędy i świąteczne piosenki. Przed nami dwa wyjątkowe...

Świdniccy muzycy zagrają najpiękniejsze kolędy i świąteczne piosenki. Przed nami dwa wyjątkowe koncerty

0

Świąteczne piosenki i kolędy zagrają wspólnie uczniowie i nauczyciele z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy. W sumie młodzi i doświadczeni muzycy dadzą dwa koncerty w atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Pierwszy z cyklu „Miniatury muzyczne” zatytułowany „Dnia jednego o północy” już jutro, 20 grudnia o godz. 17.00 w Galerii Fotografii. Kolejny – „Przed Pierwszą Gwiazdką” odbędzie się w środę, 21 grudnia o godz. 17.00 w auli szkoły muzycznej. Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny.

Świdnica świątecznie 2022, fot. Dariusz Nowaczyński

Przed nami drugi koncert z cyklu „Miniatury muzyczne” organizowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury we współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I st. im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy. W wyjątkowej przestrzeni, jaką jest Galeria Fotografii, ponownie wspólnie wystąpią nauczyciele i uczniowie świdnickiej uczelni.

Tym razem będzie to zimowy koncert zatytułowany „Dnia jednego o północy”. Będzie świątecznie i wyjątkowo, bo kolędową radością trzeba się dzielić! zapowiada świdnicka szkoła muzyczna. Młodzi i oświadczeni muzycy zagrają kolędy i świąteczne utwory już jutro, 20 grudnia o godz. 17.00.

Świdnicka uczelnia muzyczna zaprasza też na drugi koncert w bożenarodzeniowej atmosferze – „Przed Pierwszą Gwiazdką”. – Zagoszczą anielskie brzmienia! Bo już w najbliższą środę, 21 grudnia zagramy i zaśpiewamy na jednym z najbardziej wyjątkowych, corocznych koncertów. Wszystkich, którzy chcą razem z nami nacieszyć się najpiękniejszymi kolędami i piosenkami świątecznymi, wzruszyć, zasłuchać, przywołać piękne wspomnienia i zdobyć nowe, zapraszamy na godzinę 17.00 do naszej szkolnej auli – bądźmy razem przed Pierwszą Gwiazdką – zachęca PSM I st. w Świdnicy.

Wstęp na oba wydarzenia wolny.

/Tekst: AN/
/Zdjęcie główne: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułOgrodzenia aluminiowe i ich zalety
Następny artykułSprawa Adlera w sądzie. Prokuratura, ośmiu mieszkańców i miasto oskarżają, związkowcy manifestują w obronie zakładu