Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Świąteczne paczki trafiły do podopiecznych Domu Dziecka oraz mieszkanki Mokrzeszowa

Świąteczne paczki trafiły do podopiecznych Domu Dziecka oraz mieszkanki Mokrzeszowa [FOTO]

0

W okresie przedświątecznym uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie postanowili wspomóc osoby będące w potrzebie.

Szkolny Klub Wolontariatu w towarzystwie opiekuna Lucyny Pietruszki, księdza Damiana Kowalskiego oraz rodziców – Adama Wojciechowskiego i Kingi Mamej obdarował darami dobrego serca dzieci z Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Szkolnych De Notre Dame w Świebodzicach. Paczki zostały przygotowane przez całą społeczność szkolną. Wszystkie ofiarowane rzeczy zostały spakowane do świątecznych kartonów i przekazane dzieciom – opisuje kadra nauczycielska Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie.

Uczniowie postanowili również pomóc jednej z mieszkanek swojej miejscowości. – Mały Wolontariat, czyli uczniowie klas I-III, pod opieką Grażyny Wiącek-Romanow i w porozumieniu z sołtys z Mokrzeszowa Janiną Bogacz zaangażowali się w zbiórkę produktów spożywczych. Świąteczne paczki zostały wręczone przez małych wolontariuszy mieszkance Mokrzeszowa – dodają nauczyciele.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułIle kosztuje skuteczne ocieplenie domu? Analiza cen na przełomie 2022 i 2023 roku
Następny artykułChłopcy nie do zatrzymania