Strona główna 0_Slider Polonez Maturzystów powraca po dwuletniej przerwie!

Polonez Maturzystów powraca po dwuletniej przerwie!

0

Na 100 dni przed egzaminem dojrzałości młodzież z terenu powiatu ponownie zatańczy poloneza na świdnickim Rynku. Przyszli maturzyści opanują główny plac miasta już za tydzień – 5 stycznia o godzinie 12.00.

Przypomnijmy, największą studniówkę w powiecie szesnastokrotnie organizował Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy, wspierany przez Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Zespół Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”. W polonezie uczestniczyli dyrektorzy szkół, wychowawcy i zaproszeni goście, na czele z przedstawicielami miasta i powiatu świdnickiego. Z uwagi na sytuację epidemiczną oraz obowiązujące z tego powodu obostrzenia Polonez Maturzystów nie mógł zostać zorganizowany w 2021 oraz 2022 roku. Teraz jednak popularne wydarzenie powraca.

W czwartek, 5 stycznia 2023 roku o godzinie 12.00 na świdnickim Rynku odbędzie się „XVII Świdnicki Polonez Maturzystów”. Impreza organizowana na 100 dni przed maturą, będzie oficjalnym rozpoczęciem przygotowań młodzieży powiatu świdnickiego do egzaminu oraz formą integracji z mieszkańcami miasta. Poprzednie „Polonezy” cieszyły się dużą popularnością i zainteresowaniem samych świdniczan, którzy podziwiali tańczącą młodzież – informuje Krzysztof Anklewicz, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych im. Mikołaja Kopernika w Świdnicy.

Patronat honorowy nad siedemnastą edycji imprezy objęli: starosta świdnicki Piotr Fedorowicz oraz prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. W tym samym czasie Polonez będzie tańczony w czterech powiatach partnerskich: w Kartuzach, w Łowiczu, w Zakopanem i w Świdnicy.

Zobacz jak wyglądał XVI Polonez Świdnicki, który odbył się 8 stycznia 2020 roku:

/ZSM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZaginęła kotka. Właściciele apelują o pomoc [Aktualizacja]
Następny artykułOdnowiona elewacja siedziby MZN wyłoniła się spod rusztowań [FOTO]