Strona główna Wydarzenia Żarów Po węgiel tylko do swojej gminy. Urzędnicy przypominają

Po węgiel tylko do swojej gminy. Urzędnicy przypominają

0

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Żarowie przypominają, że gmina Żarów nie prowadzi sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach dla mieszkańców innych gmin.

W związku z licznymi telefonami (często niekulturalnymi) mieszkańców gmin sąsiednich, w sprawie zakupu węgla po preferencyjnych cenach w gminie Żarów, informujemy, że gmina Żarów zgłosiła się do Rządowego Systemu Sprzedaży węgla w celu zabezpieczenia Swoich mieszkańców w opał. Nie jest możliwy zatem zakup węgla przez mieszkańców innych gmin za okazaniem zaświadczenia o uprawnieniu do dodatku węglowego lub wypłacie dodatku, ponieważ gmina Żarów nie zwróciła się do żadnej sąsiedniej gminy z ofertą sprzedaży węgla na jej terenie i nie podpisała żadnej umowy z dostawcą węgla na sprzedaż węgla w innych gminach – poinformowano w komunikacie.

Ponadto, zaznaczamy, że sąsiednie gminy organizują sprzedaż węgla dla swoich mieszkańców we własnym zakresie. Prosimy więc kontaktować się w sprawie zakupu węgla ze swoimi Urzędami lub podmiotami, które obsługują Państwa gminy w ramach sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach – dodano.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułRozpoczynają cykl turniejów dla dzieci
Następny artykułOszuści podszywają się pod pracowników ZUS