Strona główna 0_Slider Piłkarskie zmagania i szczytny cel. Koszulka Lewandowskiego wylicytowana za ponad 6 tysięcy...

Piłkarskie zmagania i szczytny cel. Koszulka Lewandowskiego wylicytowana za ponad 6 tysięcy złotych

0

Koszulka Roberta Lewandowskiego za 6200 zł, a obraz świdniczanina Roberta Kukli za 1700 zł. To jedne z najwyższych cen, jakie osiągnęły gadżety wystawione na licytacje podczas jubileuszowego Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej. Na zaproszenie Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas football” odpowiedzieli fani futbolu i pomagania. Jakie będzie wsparcie dla sześciorga dzieci, okaże się już w poniedziałek po komisyjnym podliczeniu datków.

Na zaproszenie prezesa fundacji Wiesława Żurka odpowiedziało 12 drużyn i wielu piłkarzy z całej Polski. 17 grudnia w hali na świdnickim osiedlu Zawiszów zmierzyło się 12 drużyn, a zwycięzcą został Klimala TEAM, mający w swoim składzie reprezentanta Polski Kamila Jóźwiaka.

Walka o gole była równie zacięta jak zmagania podczas licytacji. Pod młotek poszły cenne sportowe trofea, jak koszulki klubowe polskich piłkarzy, rękawice bokserskie, ale także dzieła sztuki. Każdy uczestnik i widz turnieju po wykupieniu za 15 zł cegiełki mógł wziąć udział w loterii, a do wygrania był m.in. cenny sprzęt gospodarstwa domowego i lot helikopterem. Dodatkowo zbiórkę zasiliły wpłaty za ciasta, kawę i herbatę, serwowane przez rodziców małych beneficjentów.

Pozyskane pieniądze zostaną podzielone na sześć równych części i pomogą w leczeniu oraz rehabilitacji Mai Tyczyno, Leny Łebkowskiej, Emilii Pawlak, Pauliny Fili, Ksawerego Zbroszczyka i Gracjana Kamienieckiego. Komisyjne liczenie zaplanowano na 19 grudnia w siedzibie Hufca ZHP w Świdnicy.

/red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPływackie zmagania. Pasjonująca walka okraszona „życiówkami” [FOTO]
Następny artykułCOVID-19. Raport resortu zdrowia o zakażeniach