Strona główna 0_Slider Orszak Trzech Króli po raz jedenasty przejdzie ulicami Świdnicy

Orszak Trzech Króli po raz jedenasty przejdzie ulicami Świdnicy

0

Pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda!” w wielu miejscowościach na terenie całego kraju odbędą się Orszaki Trzech Króli. 6 stycznia barwny korowód przemaszeruje również ulicami Świdnicy.

Orszak Trzech Króli, który został zapoczątkowany w Warszawie w styczniu 2009 roku, a w ostatnich latach przeszedł ulicami setek miast w kraju, od kilku lat pojawia się również poza Polską. W każdym z miejsc ma swój niepowtarzalny klimat związany z kulturą, obyczajami, pogodą i frekwencją. Odbywa się w siarczystym mrozie, czy w słonecznej letniej aurze, uczestniczą w nim dorośli i dzieci ze szkół oraz całe parafie. W 2022 roku wydarzenie odbyło się w 668 orszaków w całej Polsce i kilkunastu miastach na świecie.

Scenariusz Orszaku Trzech Króli opowiada co roku tę samą ewangeliczną historię Bożego Narodzenia, ale za każdym razem opowiada ją na nowo, pod innym kątem, zwracając uwagę na inne aspekty Święta Epifanii. W tym rok zadecydowano, że hasłem Orszaku Trzech Króli 2023 będą słowa: „Niechaj prowadzi nas gwiazda!”. Scenariusz wydarzenia będzie nas kierował ku rozważaniom na temat znaku, którym jest gwiazda zauważona przez Mędrców ze Wschodu – informują organizatorzy.

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez Fundację „Orszak Trzech Króli”, 6 stycznia barwne korowody pojawią się w kilku miejscowościach powiatu świdnickiego – w Świebodzicach, Dobromierzu, Strzegomiu, Jaroszowie oraz Świdnicy. – Chciałbym wszystkich mieszkańców Świdnicy zaprosić na kolejną już edycję Orszaku Trzech Króli. Tradycyjnie wyruszymy 6 stycznia o godzinie 14.00 z placu św. Jana Pawła II. W radosnej atmosferze będziemy kolędować, a później na Rynku odbędzie się wspólna biesiada. Zapraszam również na Świdnickie Kolędowanie, które w tym roku odbędzie się 15 stycznia o godzinie 19.00 w katedrze świdnickiej. Będzie to również niezwykły wieczór – zapowiada koordynator ulicznych jasełek i świdnicki radny Jan Jaśkowiak.

Zobacz relację z poprzedniego Orszaku Ziemi Świdnickiej:

/mn/

Poprzedni artykułBędą problemy z wodą w gminie Żarów
Następny artykułSylwester 2022/2023. Wyślij zdjęcie i wygraj bilety do kina [KONKURS]