Strona główna 0_Slider Od Piastów po repatriantów. Historyczna podróż ze świdnickimi rekonstruktorami

Od Piastów po repatriantów. Historyczna podróż ze świdnickimi rekonstruktorami

0

Od wielu lat Świdnickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych ”SRH Świdnica” z dbałością o każdy detal odtwarza stroje z różnych epok, a doświadczenie rekonstruktorów wielokrotnie doceniali filmowcy, zapraszając do udziału w filmach kostiumowych. Tym razem stowarzyszenie przygotowało własne nagrania, które staną się jednym z elementów spektaklu, przygotowywanego na najbliższą niedzielę, 18 grudnia.

W ostatnich tygodniach świdniczanie mogli zobaczyć niecodzienne postacie na ulicach miasta. Przed dworcem kolejowym pojawili się czerwonoarmiści, a na Rynku konnym pojazdem poruszał się wraz z małżonką sam Józef Piłsudski. Nagrane sceny staną się elementem impresji historycznej zatytułowanej „Polska to przeszłość, dzisiaj i jutro – Polska to My. Od Piastów po repatriantów”.

Impresja jest swobodną próbą opowiedzenia wydarzeń historycznych. Tym razem zapraszamy w podróż sięgającą rodu piastowskiego po czasy naszych pradziadków przybyłych na ziemię świdnicką w latach 1945-1947 – zachęca Krzysztof Dworenko-Dworkin, założyciel stowarzyszenia. Spektakl rozpocznie się w świdnickiej sali teatralnej o godzinie 14.00.

Pół godziny wcześniej w holu teatru  nastąpi otwarcie wystawy portretów wykonanych przez Krzysztofa Dworenko-Dworkina  pod tytułem ”Postacie historyczne  1963-1989”. Po spektaklu na widzów będzie czekał poczęstunek przed budynkiem teatru.
Wydarzenia są realizowane w ramach projektu ”Międzynarodowe Centra Edukacyjne Wsparcie Integracji Międzypokoleniowej”  ze wsparciem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

/opr. red./

Poprzedni artykułPowtórzyły sukces z zeszłego roku [FOTO]
Następny artykułInformacja o zasadach i zakresie udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej