Strona główna 0_Slider Nasza zawodniczka multimedalistką Zimowych Mistrzostw Polski!

Nasza zawodniczka multimedalistką Zimowych Mistrzostw Polski!

0

Ogromnym sukcesem dla Dominiki Sasin zakończył się start w Zimowych Otwartych Mistrzostwach Polski w pływaniu w kategorii Masters, które odbyły się w dniach 16-18 grudnia na terenie Term Maltańskich w Poznaniu. Nasza zawodniczka związana na co dzień z klubem Żelazna Świdnica wystąpiła w krajowym czempionacie pod szyldem AZS-u AWF Wrocław, kończąc rywalizację z dorobkiem siedmiu medali!

Te zawody były moim głównym startem w sezonie zimowym (zaraz po Mistrzostwach Europy Masters, które miały miejsce w Rzymie pod koniec sierpnia). Startowałam tam na dystansie 3 kilometrów Open Water, czyli w morzu. W Poznaniu dominowały co prawda dystanse krótkie, ale przygotowując się do zawodów międzynarodowych wykonałam kawał ciężkiej pracy pod względem wytrzymałości. Miało to swoje przełożenie w Poznaniu. Wystartowałam w aż ośmiu konkurencjach i były one rozłożone jedynie na trzy dni, dlatego te zawody były wyjątkowo ciężkie. Najbardziej zadowolona jestem z wyników w konkurencjach 100 i 200 stylem zmiennym, na których udało mi się uzyskać najlepsze wyniki wśród wszystkich pań i dodatkowo poprawiłam swoje rekordy życiowe – komentuje Dominika Sasin.

Komplet wyników uzyskanych w Poznaniu:
– 1. miejsce – 100 metrów stylem zmiennym (czas: 1:07:41)
– 1. miejsce – 200 metrów stylem zmiennym (czas: 2:27:84)
– 1. miejsce – 100 metrów stylem motylkowym (czas: 1:04:96)
– 2. miejsce – 100 metrów stylem dowolnym (czas: 59:90)
– 2. miejsce – 200 metrów stylem dowolnym (czas: 2:12:80)
– 2. miejsce – 400 metrów stylem dowolnym (czas: 4:48:14)
– 3. miejsce – 50 metrów stylem motylkowym (czas: 29:37)
– 6. miejsce – 50 metrów stylem dowolnym (czas: 27:44)

Dominika Sasin pływanie trenuje od ponad 15 lat. Ukończyła studia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na dwóch kierunkach. Jest fizjoterapeutą i trenerem przygotowania motorycznego. Po studiach wróciła do rodzinnego miasta i założyła własną działalność o nazwie „PhysioTrainSwim Dominika Sasin”. Zajmuję się nauką i doskonaleniem pływania ludzi w każdym wieku, na każdym etapie – od najmłodszych dzieci po seniorów. Prowadzi również zajęcia pływania dla dzieci niepełnosprawnych. – Od ponad roku zajmuję się szkoleniem zawodników Klubu Sportowego Żelazna Świdnica oraz wspomagam organizację imprez sportowych: Marconi Indoor Triathlon i Marconi Duathlon w Świdnicy, startując również w barwach tego klubu. Regularnie przygotowuję się do licznych startów: pływania na basenie, pływania Open Water, biegów górskich i zawodów triathlonowych. Moim największym osiągnięciem jest tegoroczne 9. miejsce na Mistrzostwach Europy Masters w pływaniu Open Water na dystansie 3 kilometrów, brązowy medal Mistrzostw Polski w Crosstriathlonie oraz liczne medale Mistrzostw Polski Masters i Akademickich Mistrzostw Polski – dodaje Dominika Sasin.

/MDvR/

Poprzedni artykułKtóre apteki będą dyżurować w święta? Co z obiektami sportowymi i komunikacją miejską? Informator na święta
Następny artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19