Strona główna Konkursy Koncert IFI UDE już w sobotę w świdnickim teatrze

Koncert IFI UDE już w sobotę w świdnickim teatrze [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Polsko-nigeryjska artystka inspiruje się ludowymi wierzeniami oraz etnicznym brzmieniem miejsc, w których się wychowała. W jej muzyce odnajdziemy kulturę zarówno słowiańską, jak i afrykańską, a wszystko podszyte jest elektronicznym brzmieniem. Ifi Ude wystąpi  w sobotę, 17 grudnia w Świdnicy. Koncert zaplanowano o godz. 20.00 w teatrze miejskim. Dla naszych Czytelników mieliśmy dwie pojedyncze wejściówki na to muzyczne wydarzenie.Kto je otrzymał?

Koncert odbędzie się w ramach projektu Świdnickie Recenzje Muzyczne, realizowanego przez Świdnicki Ośrodek Kultury. W tegorocznej 7. edycji kolejną zwycięską recenzję napisała Magdalena Kalkowska. Opisała swoje wrażenia z płyty IFI Ude „Ludevo”. Dzięki niej świdniczanie będą mieli okazję wysłuchać tej ciekawej artystki na żywo.

Ifi łączy w tym albumie różne techniki śpiewania – mamy tu i falset i sopran i szept, a także głosy dzieci i chórki. Teksty są proste i nieprzerysowane. Ważniejsza jest tu muzyka, która stanowi przepiękny przykład na to jak można połączyć dwie tak różne kultury [polską i nigeryjską] za pomocą muzyki etnicznej. Płyta ta to bardzo oryginalny folkowy „mix”, w którym wokalistka jest bardzo sprawna i prawdziwa – pisała w swej recenzji Magdalena Kalkowska. Całość można przeczytać – TUTAJ.

Ifi Ude to polsko-nigeryjska artystka, która w swojej twórczości swobodnie łączy elementy polskiej kultury ludowej z muzyką elektroniczną. Była półfinalistką trzeciej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka.W 2013 roku debiutowała płyta „Ifi Ude”. Jej najnowszy album zatytułowany „Ludevo” został wydany w 2021 r. a magazyn Polityka określił go jako „Absolutny kosmos”. Został on także nominowany do prestiżowych “Paszportów Polityki” oraz nagrody „O!śnienia” organizowanej przez portal Onet, który to uznał “Ludevo” za „Najlepszą płytę roku 2021”. Ponadto, Ifi Ude jest laureatką grand prix „Music Video Awards 2020” za teledysk do utworu “Tato, tato”.

Muzyka tworzona przez Ifi Ude, jest inspirowana ludowymi wierzeniami oraz etnicznym brzmieniem miejsc, w których się wychowała. Stąd jej najnowsza płyta jest swobodnym przepływem między kulturami słowiańskimi oraz afrykańskimi. Sama określa, że przemieszczanie się między tymi dwoma płaszczyznami kulturowymi jest dla niej naturalne jak oddychanie. Jak zawsze wspomina, płyta „Ludevo” jest dla niej zapisem ogromnych zmian w życiu oraz próbą sił między marzeniami a rzeczywistością.

Ifi Ude jest także silnie zaangażowana społecznie i krzewi w ludziach dobre wartości, czego przykładem jest wydana przez nią książka dla dzieci „Zebra”, w która porusza temat różnorodności. Co więcej, Ifi Ude to także czynna aktorka oraz laureatka Grand Prix na Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie, za spektakl „Staff Only”. Obecnie ujrzeć ją można na deskach największych polskich oraz londyńskich teatrów.

Koncert Ifi Ude odbędzie się w sobotę, 17 grudnia. Artystka wystąpi w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Występ rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety w cenie: 45 zł / 55 zł / 65 zł (do 1 XI / od 2 XI do 16 XII / w dniu koncertu). Sprzedaż w kasach ŚOK oraz on-line

Kto wygrał bilet na koncert Ifi Ude w Świdnicy?
Dla naszych Czytelników mieliśmy dwa pojedyncze bilety na koncert Ifi Ude w Świdnicy. By wziąć udział w konkursie wystarczyło w zgłoszeniu mailowym napisać – Dlaczego chcieliby Państwo wybrać się na koncert tej artystki? (wyjaśnij w kilku zdaniach). Najciekawsze odpowiedzi nagrodziło jury konkursowe. Bilety otrzymali:  Vitalik Yaremiy i Karina Ravlyk. Gratulujemy! Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ.

/Materiały organizatora/

Poprzedni artykułŻywe, sztuczne lub prosto z lasu. Gdzie udać się po choinkę? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Następny artykułSzerokie stopy – Jak dobierać odpowiednie obuwie?