Strona główna Artykuł sponsorowany Jak zdobyć pracę w IT?

Jak zdobyć pracę w IT?

0

Sektor nowoczesnych technologii już od lat należy do najlepiej opłacanych branż. Nic dziwnego, że coraz więcej osób chce rozpocząć karierę właśnie w IT. Pomimo zwiększonego zainteresowania pracą w tej branży, wciąż rośnie także zapotrzebowanie na specjalistów. Warto zatem zdecydować się na karierę w tym sektorze, stawiając przede wszystkim na praktyczne umiejętności.

Kto znajdzie pracę w IT?

Zastanawiasz się, kto ma największą szansę na zdobycie upragnionej posady w IT? Wbrew pozorom, kluczem do sukcesu nie musi być kierunkowe wykształcenie. Chociaż studia informatyczne niewątpliwie ułatwiają odnalezienie się w tym środowisku, nie są jedyną przepustką do zawodu. Dla potencjalnych pracodawców najważniejsze są bowiem konkretne umiejętności posiadane przez kandydatów. Niejednokrotnie muszą oni wykonać konkretne zadania, na podstawie których zostanie podjęta decyzja o przyjęciu danej osoby na stanowisko. Szansę na pracę w IT mają zatem nie tylko absolwenci informatyki, ale także kandydaci po kursach i szkoleniach. W tej branży ważne jest, aby stale doskonalić swoje umiejętności i poznawać kolejne języki programowania wraz z dedykowanymi im frameworkami.

Zawody deficytowe w IT

Decydując się na zdobycie zatrudnienia w IT, warto wziąć pod uwagę zawody deficytowe. Praca w sektorze nowoczesnych technologii jest proponowana przede wszystkim programistom, którzy nie mają problemu z szybkim otrzymaniem posady. Rosnący popyt można dostrzec między innymi na front-end developerów i fullstack developerów. Poszukiwani są również architekci IT oraz osoby zajmujące się wdrażaniem środowiska chmurowego, dostosowując jego funkcjonalności do potrzeb firmy. Aby szybko zdobyć satysfakcjonującą posadę w IT, warto także przekwalifikować się na specjalistę ds. cyberbezpieczeństwa. Obecnie jest bardzo duże zapotrzebowanie na osoby pracujące w tym zawodzie – rekrutację prowadzą zarówno firmy z sektora nowoczesnych technologii, jak i związane z usługami finansowymi lub ubezpieczeniami.

Branża IT jest bardzo przyszłościowa, dlatego warto się w nią zaangażować. Dodatkowo należy podkreślić, że specjaliści z tego sektora mogą liczyć na bardzo wysokie wynagrodzenie. Nawet w mniejszych miejscowościach stawki na stanowisku programisty czy architekta IT nierzadko przekraczają 10 000 złotych brutto miesięcznie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułGigantyczne zaspy w Witoszowie [FOTO/VIDEO]
Następny artykułRozdajemy świąteczne prezenty! Ostatni dzień zgłoszeń do konkursu