Strona główna Artykuł sponsorowany Idealny ekspres do kawiarni – czyli jaki?

Idealny ekspres do kawiarni – czyli jaki?

0

Na Polskim rynku branża baristyczna ma się bardzo dobrze. Coraz to więcej osób podejmuje się otwarcia biznesu związanego ze sprzedażą gotowej do wypicia kawy, co nie jest niczym dziwnym, bo jej wielbicieli nie brakuje, a wręcz przybywa. Jednakże edukacja o kawie również zaczyna się coraz bardziej rozwijać i klienci powoli przestają się lubować w byle jakiej kawie, z byle jakiego ekspresu. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Kawiarnie mają bardzo duże pole do popisu i tak naprawdę to, czy będą chciały inwestować w lepszej jakości kawę i sprzęt zależy tylko od nich.

Jaki wybrać ekspres do kawiarni?

W internecie bardzo łatwo jest znaleźć teksty odpowiadające na to pytanie, jednak ciężkim zadaniem jest znalezienie tego odpowiedniego, który pomógłby osobom zaczynającym swoją przygodę w tej branży lub tym, które chcą się po prostu lepiej doinformować. Niestety do prowadzenia dobrej kawiarni, nie wystarczy tylko miłość do kawy jednego rodzaju. Trzeba wiedzieć, jak dobrze przyrządzić aromatyczne espresso, mleczne cappuccino, mocną i wyrazistą czarną kawę czy kremowe latte macchiato. Bariści dużo zawdzięczają nie tylko swoim umiejętnościom, ale również ich dozgonnym przyjaciołom, jakimi są ekspresy do kawy. Dobry ekspres jest jednym z kluczowych filarów do osiągnięcia sukcesu w tej branży. Trzeba pamiętać, że ten dobry ekspres musi być profesjonalnym urządzeniem, a nie jakimś pierwszym lepszym, które wpadnie w ręce. Dlatego lepiej postawić na dobrą jakość niż niską cenę.

Istotną rzeczą, o której warto pamiętać projektując swoją kawiarnię, jest możliwość dopasowania i wyeksponowania narzędzia, które odgrywa tak wielką rolę w biznesie. Efekty wizualne dobrze wpływają na klientów, którzy widząc profesjonalny sprzęt i pracę, będą częściej odwiedzać dane miejsce.

Rodzajów ekspresów jest kilka i warto się z nimi zapoznać, aby wiedzieć, który będzie spełniał oczekiwania.

Rodzaje ekspresów

Na rynku spotyka się wiele ekspresów, jednak nie wszystkie nadadzą się do kawiarni. Który z nich jest najlepszy i pomoże w osiągnięciu sukcesu?

  • ekspres ciśnieniowy kolbowy – jest on wyposażony w charakterystyczną kolbę, w której umieszczone są zmielone ziarna. Urządzenie to wykorzystuje wysokie ciśnienie do zaparzenia kawy. Część z tego rodzaju ekspresów jest wyposażona w specjalne młynki do mielenia ziaren, jednak są też produkty, do których trzeba posiadać taki młynek osobno.
  • ekspres ciśnieniowy automatyczny – ma on wbudowany młynek do mielenia ziaren, posiada funkcję spieniania mleka, oczyszczania się i odkamieniania. Nie posiada kolby, przez co zmieloną kawę wsypuje się do specjalnego wbudowanego pojemnika.
  • ekspres przelewowy – jest on idealny do przygotowania dużej ilości czarnej kawy, w bardzo krótkim czasie. Przelewa on automatycznie gorącą wodę przez zmielone ziarna kawy, dbając przy tym o to, aby żadne fusy nie dostały się do przygotowanego naparu.

Więc jaki ekspres do kawiarni?

W profesjonalnej, dobrze prosperującej kawiarni najlepszym rozwiązaniem będzie profesjonalny ekspres kolbowy, nie tylko ze względu na swój charakterystyczny, niebanalny wygląd. Ekspresy automatyczne natomiast sprawdzą się w mniejszych lokalach gastronomicznych, gdzie to nie kawa odgrywa główną rolę.

Ważnym zadaniem jest wybranie odpowiedniego ekspresu kolbowego. Jaki ma mieć bojler? Ile grup powinien posiadać? To wszystko jest kwestią indywidualną. Jeżeli dziennie robi się dużo kaw, to najlepszy będzie duży bojler i ekspres posiadający nawet 4 grupy. Warto zastanowić się, czy kawiarnia chce udostępnić możliwość zamawiania kaw na wynos, jeśli tak, ważne jest, aby ekspres to umożliwiał, ponieważ nie wszystkie ekspresy są przystosowane do wyższych kubków. Spienianie mleka również jest istotną rzeczą, w prawidłowym działaniu kawiarni – można się zaopatrzyć w specjalny sprzęt od tego, bądź robić to ręcznie.

Bardzo duży wybór ekspresów, które idealnie sprawdzą się w profesjonalnych kawiarniach znajdzie się na stronie https://gastrosklep.pl/bar/urzadzenia-barowe/ekspresy-do-kawy. Natomiast chcąc dowiedzieć się więcej o ekspresach w kawiarni, warto zajrzeć na https://zagrajukuby.pl/jaki-ekspres-do-kawy-do-kawiarni-wybrac/.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCOVID-19. Raport resortu zdrowia
Następny artykułJarmark bożonarodzeniowy rozpoczęty! W weekend na Rynek zawitają alpaki oraz Święty Mikołaj [FOTO/VIDEO]