Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Hania, tysięczny skarb gminy Świdnica

Hania, tysięczny skarb gminy Świdnica [FOTO]

0

Kilkumiesięczna Hania ze Słotwiny jest tysięcznym maluchem, który został przywitany przez gminę Świdnica specjalnym pakietem. Dzisiaj dziewczynka wraz z rodzicami odebrała prezenty z rąk wójt Teresy Mazurek.

– Od siedmiu lat dla każdego niemowlaka z uśmiechem przygotowujemy pakiet powitalny zawierający list gratulacyjny, środki pielęgnacyjne, pieluchy i segregator pediatryczny – mówi wójt. – Od początku akcji „Największy Skarb Gminy to Ty”, tj. od 2016 roku naszymi pakietami powitalnymi obdarowaliśmy 1020 dzieci, w tym 523 dziewczynki i 497 chłopców.

– W ciągu tych 7 lat mieliśmy przyjemność cieszyć się wraz ze szczęśliwymi rodzicami aż pięcioma parami bliźniąt. Byli to Hubert i Dawid z Krzyżowej, Kajetan i Leon z Pszenna, Leon i Jędrzej z Bystrzycy Górnej, Aleksander i Oliwier z Pszenna oraz Emilia i Natalia z Lutomi Górnej – dodaje rzecznik UG Janusz Waligóra. – Narodziny nowego mieszkańca gminy to dla nas ogromna radość i zawsze pragniemy to w sposób szczególny uhonorować. Nowonarodzone i zameldowane bliźniaki w naszej gminie mogą liczyć na dodatkowy bonus upominkowy w wysokości 1000 zł. To podwójne szczęście, ale i większe wydatki.

/opr. red./
fot. gmina Świdnica

Poprzedni artykułMikołajkowe spotkanie z Kotem w butach!
Następny artykułBezdomni w namiocie. Strażnicy i MOPS szukają potrzebujących pomocy