Strona główna 0_Slider Grudniowy chłód nie zniechęcił poszukiwaczy skarbów na świdnickiej giełdzie

Grudniowy chłód nie zniechęcił poszukiwaczy skarbów na świdnickiej giełdzie [FOTO]

0

W pierwszą niedzielę miesiąca w centrum Świdnicy od wielu lat rozkładają się stoiska, na których cenne eksponaty do swoich zbirów znajdują kolekcjonerzy, a poszukiwacze niebanalnych przedmiotów uzupełnią wystrój wnętrza czy garderobę. Dzisiaj także, mimo chłodu, nie zabrakło chętnych do odwiedzenia Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości.

Giełda Staroci od prawie pięćdziesięciu lat gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska kolekcjonerów, łowców okazji i miłośników rzeczy, których w sklepach już dostać nie można. Stałe spotkania mają w Świdnicy kolekcjonerzy numizmatów, pocztówek, birofiliści i filateliści. Kupić można na niej meble, dzieła sztuki i biżuterię, stare zegary oraz akcesoria i części służące do przywracania starym przedmiotom ich dawnego blasku. Giełda trwa zazwyczaj do godziny 13.30 – 14.00.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z dzisiejszej giełdy. Warto pamiętać, że styczniowa giełda odbędzie się nie w pierwszą, ale w drugą niedzielę, 8 stycznia.

/red./
fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułNie było niespodzianki, pełna pula punktów zostaje w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19