Strona główna Kultura Zaśpiewali piosenki z dawnych lat

Zaśpiewali piosenki z dawnych lat [FOTO]

0

Znane polskie przeboje z dawnych lat, ale i nieco młodsze w świdnickim teatrze zaśpiewali młodzi uzdolnieni wokaliści ze Świdnicy i Dolnego Śląska. To była podróż przez dekady polskiej muzyki. Koncert „Powróćmy jak za dawnych lat” przygotowany został przez Studio Piosenki i Tańca Fart w Bielawie oraz orkiestrę Fart Band.

Młodzi wykonawcy zabrali publiczność w artystyczną podróż przez dekady polskiej muzyki. Pojawiły się słynne szlagiery z lat 20. i 30. jak chociażby „Ada to nie wypada”, „Umówiłem się z nią na 9.00” czy „Już taki jestem zimny drań”. Zaprezentowano także powojenne przeboje między innymi walc embarass. Były też lata 60., dźwięki polski big bitu i twórczości takich znanych polskich wykonawców jak „Czerwone Gitary” czy Stan Borys. W latach 70. nawiązano do młodzieżowej formacji „Gawęda” i wiązanki ich przebojów. Nie zabrakło też nieśmiertelnych hitów lat 80. z repertuaru grupy Vox, Krzysztofa Krawczyka czy Maryli Rodowicz.

Koncert „Powróćmy jak za dawnych lat” wyreżyserowała, opracowała wokalnie i choreograficznie Anna Lutz – muzyk, instruktor wokalny i choreograf – nauczyciel oraz Szef Studia Piosenki i Tańca Fart w Bielawie. Za warstwę muzyczną oraz aranżację koncertu odpowiedzialny był Dariusz Jaros, świdnicki muzyk, kompozytor i aranżer – kierownik muzyczny orkiestry Fart Band, działającej przy Studiu Piosenki i Tańca Fart w Bielawie.

/oprac. AN/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułStopnie palenia kawy a jej smak
Następny artykułCzy jeden serwis obiadowy jest wystarczający?