Strona główna Sport Piłka ręczna Zadecydować musiał lepszy bilans goli

Zadecydować musiał lepszy bilans goli [FOTO]

0

Dopiero lepsza różnica trafień zadecydowała o kolejności na podium w rozegranych zawodach mini piłki ręcznej chłopców klas 5-6 szkół podstawowych w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2022-2023”. Turniej odbył się w poniedziałek, 28 listopada w hali SP 105, gdzie pięć zgromadzonych zespołów reprezentujących świdnickie podstawówki rozegrało mecze systemem każdy z każdym, najpierw w dwóch grupach eliminacyjnych, a następnie w ścisłej grupie finałowej.

Bardzo wyrównany poziom rywalizacji spowodował, że z czterech finałowych zespołów, na koniec gier aż trzy zgromadziły na swoim koncie taką samą ilość punktów przy dwóch wygranych meczach i jednym przegranym. O pierwszych trzech miejscach musiał zadecydować zatem drugi punkt regulaminu mówiący o różnicy bramek zdobytych do straconych pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Tutaj najlepiej wypadli zawodnicy gospodarzy, czyli SP 105 zajmując pierwsze miejsce w turnieju i wyprzedzając aż pięcioma bramkami drugi zespół z SP 4. Na trzecim miejscu uplasowali się chłopcy z SP 6, tracąc do czwórki zaledwie dwa trafienia.

Na zakończenie zawodów organizator – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy drużyn: Aleksander Banaś (SP 1), Stanisław Stramek (SP 4), Mikołaj Kozar (SP 6), Wiktor Święs (SP 8 ), Franciszek Wasilewicz (SP 105). Młodzi szczypiorniści z SP 105 wygrywając świdnickie zawody tym samym awansowali na dalszy szczebel współzawodnictwa szkolnego, czyli do finału strefy wałbrzyskiej.

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 105 – 10 pkt
2. SP 4 – 8 pkt
3. SP 6 – 7 pkt
4. SP 8 – 6 pkt
5. SP 1 – 5 pkt

/OSiR/

Poprzedni artykułUderzył w zaparkowane auto i pojechał dalej. Sprawcy szuka teraz policja [VIDEO]
Następny artykułDodatek elektryczny. Od 1 grudnia będzie można składać wnioski