Strona główna 0_Slider W sobotę RST Półmaraton Świdnicki. Będą utrudnienia!

W sobotę RST Półmaraton Świdnicki. Będą utrudnienia! [HARMONOGRAM, MAPKI]

0

Już w najbliższą sobotę, 5 listopada odbędzie się kolejna edycja lekkoatletycznego święta w naszym mieście i najbliższej okolicy. W trakcie VII RST Półmaratonu Świdnickiego będzie miała miejsce także „Dzika Piątka” i biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Zanim dorosną do maratonu”. Mieszkańcy i kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na czas trwania imprezy.

W sobotę, 5 listopada podczas 7.RST Półmaratonu Świdnickiego zostanie okresowo ograniczony ruch kołowy. W  tym czasie nie będzie możliwe poruszanie się  pojazdami po trasie biegu, w następujących miejscach i godzinach:

  • 11.30 – 15.00 – ul. Śląska, ul. Przyjaźni
  • 11.30 -13.15 – ul. Kraszowicka
  • 11:30 – 13:45 – Opoczka – Bojanice
  • 11:30 – 14:45 – Bojanice – Burkatów
  • 11:30 – 15:00 – Burkatów – Bystrzyca Dolna

Na trasie półmaratonu ruchem kierować będzie policja i służby organizatora. Powyższe zakresy czasowe zostały podane ramowo. W godzinach od 11.30 do godz.16.00 przewidywane są utrudnienia w komunikacji miejskiej:

 05.11.2022 r. od godz. 11.30 do godz. 16.00

Linia: Kierunek: Przystanki wyłączone
z obsługi:
Nowy przebieg linii:

50

Wokulskiego Śląska – OSIR,

Słowiańska, Kraszowicka/most, Kraszowicka/działkowa,

Bystrzycka/przejazd

Od Pionierów Ziemi Świdnickiej:

Westerplatte/Bystrzycka, Jodłowa-PKP

52

E. Plater Bystrzycka/przejazd kolejowy, Kraszowicka/działkowa. Kraszowicka /most, Słowiańska,

Śląska – OSIR

Od Jodłowa-PKP:

Westerplatte/Bystrzycka

Pionierów Ziemi Świdnickiej

30

Lubachów

Bystrzyca Górna

Kursy wymienione poniżej oraz powrotne nie będą wykonane  :

12:08 do Bystrzycy Górnej

13:23 do Burkatowa

14:30 do Lubachowa

60

Lutomia Górna Kursy wymienione poniżej oraz powrotne nie będą wykonane  :

12:40 do Lutomii Górnej

14:40 do Lutomii Górnej

Ponadto, w zależności od sytuacji występującej na trasie biegu w powyższych godzinach mogą wystąpić opóźnienia w realizacji kursów.

7. RST Półmaratonowi Świdnickiemu towarzyszyć będą: bieg na dystansie 5 km – „Dzika Piątka”, biegi dla dzieci „Zanim Dorosnę do Maratonu, a także konkurs dla zorganizowanych grup kibiców. Start głównego biegu o godz. 12.00 ze świdnickiego stadionu.

Przepraszamy za utrudnienia i liczymy na Państwa wyrozumiałość. Równocześnie serdecznie zapraszamy do  aktywnego kibicowania biegaczom. Informacje o imprezie znajdą Państwo na stronie  www.polmaraton.swidnica.pl.

Link do aktywnej mapy z całą trasą: http://polmaraton.swidnica.pl/polmaraton/trasa-biegu/.

Organizatorzy wydarzenia: Fundacja WROACTIV, Miasto Świdnica, Powiat Świdnica, Gmina Świdnica.

Celem imprezy jest popularyzacja biegów masowych, jako najprostszej formy rekreacji, upowszechnianie ochrony i promocja zdrowia; krzewienie aktywności ruchowej osób w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności; rozbudzanie potrzeby systematycznego ćwiczenia u osób nieaktywnych ze wszystkich środowisk, grup wiekowych i zawodowych; promocja Miasta Świdnica, Powiatu Świdnica, Gminy Świdnica, a także sportowe zamknięcie sezonu biegowego. Na liście startowej znajduje się blisko dwa tysiące osób. Start i meta zlokalizowane zostaną na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Walka na trasie biegu głównego (Stadion OSIR – Sportowa – Śląska – Przyjaźni – Kraszowicka – Opoczka – Makowicwe – Bojanice – Burkatów – Bystrzyca Dolna – Przyjaźni – Śląska – Sportowa – stadion OSIR) na dystansie niewiele ponad 21 kilometrów, a także „Dzikiej Piątki” (Stadion OSIR – Sportowa – Śląska – Przyjaźni – Kraszowicka – nawrót – Przyjaźni – Śląska – Sportowa – stadion OSIR) nastąpi w samo południe – o 12.00. Wcześniej odbędą się biegi towarzyszące dla dzieci. Weźmie w nich udział 250 osób, a limit został już dawno osiągnięty. Zmagania ruszą o 9.30, uczestnicy w zależności od wieku pokonają dystans od 200 do 1200 metrów.

Biuro zawodów – stadion OSiR Świdnica, ul. Śląska 33 – Lodowisko OSIR

Czynne:

4 listopada 2022 r. (piątek) w godz. 17.00 – 20.30

5 listopada 2022 r. (sobota) w godz. 8.00 – 11.00

Parkingi dla kibiców i zawodników.

PARKING A – największy z wyznaczonych ( ok. 150 -200 miejsc) Dojazd od strony ul. Pionierów przez Aleję Brzozową.

PARKING B – przy ul. Śląskiej (ok. 100 miejsc). Dojazd przez łącznik od Al. Brzozowej bądź od strony ul. Śląskiej (UWAGA ! zawężenie przejazdu z powodu barierek wyznaczających trasę) lub od strony wiaduktu przy ul. Śląskiej i Przyjaźni. Wyjazd z parkingu może być utrudniony w związku z wydłużeniem zawodów.

PARKING D – przy ul. Śląskiej (ok. 60 miejsc). Nowo powstały parking naprzeciwko Parku Centralnego.

PARKING E – wzdłuż ulicy Pionierów, łącznie ok. 100 miejsc.

PARKING F – przy Hali Pionierów, łącznie ok. 30 miejsc. Parking dostępny wyłącznie w przeddzień biegu – 04.11.2022. W dniu 05.11.2022 parking NIE BĘDZIE dostępny

Regulamin biegu: https://online.datasport.pl/logos/reg4559.pdf

W 2021 roku najszybciej finiszowali przedstawiciele Ukrainy!

Dokładnie 1697 uczestników stanęło na starcie szóstej edycji RST Półmaratonu Świdnickiego. Rywalizacja o zwycięstwo jak zawsze przebiegała na dystansie niewiele ponad 21 kilometrów. W ramach kolejnej edycji biegowego święta w Świdnicy odbyła się także „Dzika Piątka” – wyścig na 5 kilometrów jak również biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Zanim dorosnę do maratonu”. Po czteroletniej dominacji Kenijczyków, podczas piątej edycji RST Półmaratonu Świdnickiego rozegranej w 2019 roku wygrał Ukrainiec – Roman Romarenko. Tym razem również zawodnik zza naszej wschodniej granicy okazał się w Świdnicy najszybszy. W klasyfikacji generalnej w zmaganiach mężczyzn najlepszy był Dmytro Didovodiuk, który uzyskał rezultat 1:10,27 sek. Warto odnotować, że to wynik znacznie gorszy niż te jakie obserwowaliśmy podczas poprzednich biegów (wpływ na to miała zapewne pandemia i brak większej ilości zagranicznych zawodników). Dodajmy, że dwa lata temu Romarenko finiszował ponad 5 minut szybciej! Ukrainiec Didovodiuk pokonał w walce o podium Polaków – Mateusza Mrówkę (1:10,57) i Abderrahima Elasriego (1:11,02). Wśród pań triumfowała Ukrainka – Nataliya Lehonkova.

/oprac. MDvR/

Poprzedni artykułPuszyste dywany belgijskie jako praktyczna ozdoba wnętrza — wybierz dobrze!
Następny artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach