Strona główna 0_Slider Świebodzicka „Piąteczka i dyszka” dla chorego na serce Antosia już w niedzielę!

Świebodzicka „Piąteczka i dyszka” dla chorego na serce Antosia już w niedzielę!

0

Układali wielkie serce, organizowali koncerty, loterie, a teraz dedykują dwulatkowi wydarzenie sportowe. Świebodzice robią wszystko, by uratować życie Antosia Sobeckiego. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, podczas biegu „Świebodzicka Piątka&Dycha” przeprowadzona zostanie kolejna zbiórka na operację chłopca.

Organizatorzy wydarzenia, czyli KS GVT wraz z partnerami, uczestnikami oraz gośćmi wesprą kolejny etap kwesty, licząc, że zgromadzone pieniądze pozwolą 2-letniemu mieszkańcowi Świebodzic wyjść zwycięsko z walki o zdrowie. Antoś cierpi na ciężką wadę serca, HLHS (zespół hipoplazji lewego serca). Do tej pory udało zebrać się ponad milion złotych na pierwszy etap operacji, która zostanie wykonana w Szwajcarii. – Już mieliśmy być w klinice, jednak ze względu na bardzo duże zachorowania dzieci w Szwajcarii na COVID-19 wstrzymano przyjmowanie pacjentów. Termin mamy na 28 listopada i mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze – mówi Łukasz Sobecki, tata chłopca. To jednak nie koniec. Potrzebny jest kolejny milion złotych, który trzeba zebrać do końca tego roku. Datki będzie można wpłacać podczas zawodów sportowych w niedzielę.

Zapraszamy wszystkich, nie tylko mieszkańców Gminy Świebodzice i okolic, do czynnego udziału w zbiórce. Wolontariusze z puszkami zbierać będą datki na rynku w Świebodzicach od godz. 10.30, kiedy to na biegową trasę wyruszą pierwsi zawodnicy – dzieci od 2. roku życia. Będzie także można wesprzeć zbiórkę kupując specjalnie upieczone na tę okazję ciasta. Na wszystkich, którzy w niedzielę pojawią się na rynku w Świebodzicach czekać będzie szereg atrakcji, w tym słodki poczęstunek, ale przede wszystkim sportowe emocje, które zapewnią biegacze z całej Polski – zachęcają organizatorzy i lokalni samorządowcy.

Datki można wpłacać cały czas m.in. za pośrednictwem Fundacji Siepomaga.

/opr. red./

Poprzedni artykułPrzemaszerowały przez całe miasto, by prosić o dom [FOTO]
Następny artykułMarconi Indoor Triathlon: Znamy triumfatorów! [FOTO/WYNIKI]