Strona główna Kultura Świat akwarelisty i duchowa abstrakcja na obrazach. Nowe wystawy malarskie otwarte w...

Świat akwarelisty i duchowa abstrakcja na obrazach. Nowe wystawy malarskie otwarte w Świdnicy [FOTO]

0

Przyroda, architektura, człowiek widziany oczami akwarelisty – to jedna z nowych wystaw, która otwarta została w Świdnicy. Swój malarski świat zaprezentował w Wieży Ratuszowej artysta Jarosław Drążek. To efekt jego twórczej pracy ostatnich lat. Nową i zupełnie inną w odbiorze ekspozycję możemy obejrzeć też w Galerii Fotografii. Tam małżeństwo malarzy Ewa Niśkiewicz-Krawczyk i Radosław Krawczyk zaprasza do kontemplacji nad swoją nieoczywistą, abstrakcyjną „Sztuką ducha”. Obie wystawy będzie można oglądać przez najbliższy miesiąc.

Na drugim piętrze Wieży Ratuszowej w Świdnicy odbył się wernisaż malarski Jarosława Drążka „Świat w kolorach akwareli”. Sam twórca odwiedził już Świdnicę w 2021 na Ogólnopolskim Plenerze Akwareli, uwieczniając w tej wymagającej technice malarskiej piękno naszego miasta. – Wszystko zależy od pigmentu użytego do farb i uzyskania później efektów – świetliste, bardziej rozwodnione czy wchodzące w szarości. To także sprawa temperamentu artysty – opowiadał z pasją o tworzeniu akwarelami Jarosław Drążek.

Wśród zaprezentowanych jego prac odnajdziemy chociażby zimowe krajobrazy, nostalgiczne łąki i pola czy miejską architekturę. Tematyka prac Jarosława Drążka oscyluje między przyrodą, miastem a portretami. Obrazy – jak zauważył akwarelista – są na pograniczu abstrakcji i realizmu. – Sama forma tak bardzo mnie nie interesuje. Więcej kolor, rysunek i połączenie kreski z plamą – dzielił się artysta swoim około 30 – letnim doświadczeniem z akwarelą.

Zupełnie inna wystawa otwarta została w Galerii Fotografii. Swoje prace zebrane w cyklu „Sztuka ducha” udostępniło małżeństwo artystów – Ewa Niśkiewicz-Krawczyk i Radosław Krawczyk. Ich twórczość zachęca do kontemplacji nad abstrakcją inspirowaną Biblią.

Obie wystawy zostały zainaugurowane w piątek, 25 listopada. Ekspozycje będzie można podziwiać przez najbliższy miesiąc.

/Tekst: AN/
/Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński/

Poprzedni artykułZnaleziono telefon
Następny artykułOcieplanie styropianem poniemieckich budynków