Strona główna 0_Slider Seniorka poszukiwana przez policję w sprawie zuchwałej kradzieży

Seniorka poszukiwana przez policję w sprawie zuchwałej kradzieży [FOTO]

0

W związku z kradzieżą tysiąca złotych, do której doszło kilka miesięcy temu w centrum Świdnicy, policjanci poszukują kobiety mogącej mieć związek ze sprawą, a która została nagrana przez kamery monitoringu.

Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego świdnickiej komendy prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży szczególnie zuchwałej. Do kradzieży doszło 9 sierpnia br. w Świdnicy. W toku tego postępowania zabezpieczony został materiał dowodowy w postaci monitoringu, na podstawie którego pozyskano wizerunek osoby mogącej mieć związek ze zdarzeniem – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Osoby posiadające informacje na temat kobiety, której wizerunek widoczny jest na fotografiach, proszone są o kontakt telefoniczny z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego świdnickiej komendy prowadzącymi czynności, pod nr tel. 47 87 552 76 lub całodobowo z dyżurnym jednostki pod numerem telefonu 47 87 552 00 lub 47 87 552 19 – dodaje Ząbek.

Zgodnie z przepisami prawa, kradzież szczególnie zuchwała to „kradzież, której sprawca swoim zachowaniem wykazuje postawę lekceważącą lub wyzywającą wobec posiadacza rzeczy lub innych osób lub używa przemocy innego rodzaju niż przemoc wobec osoby, w celu zawładnięcia mieniem; 2) kradzież mienia ruchomego znajdującego się bezpośrednio na osobie lub w noszonym przez nią ubraniu albo przenoszonego lub przemieszczanego przez tę osobę w warunkach bezpośredniego kontaktu lub znajdującego się w przedmiotach przenoszonych lub przemieszczanych w takich warunkach„. Za dokonanie kradzieży szczególnie zuchwałej grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJak kreatywnie udekorować pokój dziecka?
Następny artykułSzczęśliwy finał poszukiwań. 76-letni wałbrzyszanin odnaleziony na terenie Świebodzic