Strona główna 112 Posterunek prawie gotowy. Kiedy przeprowadzka?

Posterunek prawie gotowy. Kiedy przeprowadzka?

0

Ostatnie prace porządkowe kończą trwającą od czerwca budowę nowego posterunku policji w Marcinowicach. Wykonawca zmieścił się w terminie, ale przeprowadzka funkcjonariuszy nie tak szybko.

Budowa rozpoczęła się 21 czerwca 2022 roku. W systemie modułów postawiono dwa parterowe budynki, jeden administracyjny, drugi – garaż z magazynem. Wykonany został układ dojść i dojazdów pełniących jednocześnie funkcję drogi pożarowej. W części dostępnej dla mieszkańców, od strony ul. Juliana Tuwima założono stworzenie parkingu naziemnego dla 6 pojazdów, w tym 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych z przyciskiem instalacji przywoławczej. Dodatkowo w ramach inwestycji wybudowano wolnostojący maszt antenowy dla potrzeb łączności policyjnej. Podobnych posterunków w Polsce ma powstać 250.

Realizację prac projektowych oraz budowlanych powierzono spółce Climatic, przeznaczając na ten cel blisko 2 mln 770 tys. złotych. Umowa przewidywała wykonanie inwestycji do 30 listopada 2022r. Obiekt już stoi, kończy się zagospodarowanie terenu za budynkami. Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy, obiekt czeka jeszcze na wyposażenie. Termin otwarcia nie został jeszcze ustalony.

/red./

Poprzedni artykułJaką odzież do biegania wybrać zimą?
Następny artykułPo raz pierwszy otworzą cyfrowe pokoje pamięci. Wkrótce wernisaż międzynarodowej historycznej wystawy