Strona główna 0_Slider Otwarcie świdnickiego lodowiska już wkrótce. Ślizganie będzie droższe

Otwarcie świdnickiego lodowiska już wkrótce. Ślizganie będzie droższe

0

Trwa zalewanie wodą i mrożenie tafli lodowiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jeśli proces ten przebiegnie bez zakłóceń, pierwsza ślizgawka odbędzie się już w sobotę, 19 listopada o godzinie 11.00. W sezonie 2022/2023 obowiązywać będzie nowy cennik, który dla miłośników ślizgania oznaczać będzie droższe bilety wstępu.

Od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 14.30 lodowisko zarezerwowane jest na zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów szkół. Wymagana wcześniejsza rezerwacja: tel: 74 856 94 63. Na ślizgawki ogólnodostępne zapraszamy na godziny: 15.30, 17.00, 18.30 oraz dodatkowo w piątki na godzinę 20.00. W weekendy ślizgawki ogólnodostępne rozpoczynać się będą o 11.00, 12.30, 14.00, 15.30, 17.00, 18.30 i 20.00 – informuje Przemysław Grzyb ze Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Późniejsze niż zwykle uruchomienie w tym roku lodowiska związane jest ze znaczną podwyżką cen energii elektrycznej. W tej sytuacji musiał zostać też wprowadzony nowy cennik, chociaż częściowo rekompensujący wyższe koszty utrzymania obiektu – tłumaczy Grzyb. Zgodnie z nowym cennikiem, od poniedziałku do czwartku za bilet normalny trzeba będzie zapłacić 15 złotych, natomiast za bilet ulgowy 10 złotych. Od piątku do niedzieli godzina ślizgania będzie kosztować 18 złotych (bilet normalny) lub 12 złotych (bilet ulgowy). Koszt karnetu dziesięciowejściowego to 140 złotych (normalny) lub 80 złotych (ulgowy), natomiast karnet dla dzieci i młodzieży szkolnej, który ważny będzie w okresie ferii zimowych, kosztować będzie 90 złotych.

W ubiegłym sezonie za wstęp na lodowisko trzeba było zapłacić w ciągu tygodnia 10 złotych za bilet normalny lub 5 złotych za bilet ulgowy. W weekendy możliwość skorzystania ze ślizgawki wiązała się z wydatkiem w wysokości 12 złotych (bilet normalny) lub 6 złotych (bilet ulgowy). Tańsze były też karnety dziesięciowejściowe (90 złotych za wejściówkę normalną, 40 złotych za ulgową) oraz karnet „feryjny” (50 złotych).

Jak przypomina przedstawiciel ŚOSiR, bilet wstępu upoważnia do wypożyczenia kasku ochronnego dla dziecka. Za dodatkową opłatą w ofercie wypożyczalni są łyżwy i specjalne pingwiny-ślizgacze, których zadaniem jest w pomoc dziecku w nauce jazdy na łyżwach. W obiekcie przy ulicy Śląskiej działa punkt ostrzenia łyżew. Lodowisko honoruje karty: Multisport, Fitprofit, Medicover Sport, PZU SPORT, Świdnicka Karta Dużej Rodziny, Świdnicka Karta Seniora.

Obok ogólnodostępnych ślizgawek kolejny rok na naszym obiekcie odbywać się będą zajęcia szkółki łyżwiarstwa figurowego i treningi curlingu. Treningi łyżwiarstwa figurowego planowane są w soboty i niedziele od godziny 8.30 do 10.30, natomiast zajęcia z curlingu we wtorki i czwartki od godziny 20.00 do 21.30. Szczegółowe informacje o możliwości dołączenia do grup udzielają organizatorzy: Let’s Skate (łyżwiarstwo figurowe; e-mail: [email protected]), Dzik Świdnica (curling, e-mail: [email protected] lub telefon 691 072 512) – wylicza Grzyb.

Nowy cennik lodowiska OSiR:

/mn, OSiR Świdnica/

Poprzedni artykułWinobranie w Strzegomiu. Pierwszy plon zebrany [FOTO]
Następny artykułŚwiebodziczanie sięgają w Hiszpanii po dwa medale