Strona główna 112 Kierował pod wpływem narkotyków. Odpowie też za posiadaną marihuanę

Kierował pod wpływem narkotyków. Odpowie też za posiadaną marihuanę

0

W nocy z niedzieli na poniedziałek świdniccy policjanci zatrzymali 29-kierującego, u którego wstępne badanie wykazało, że znajduje się pod wpływem środków odurzających.

28 listopada kilka minut po północy funkcjonariusze patrolujący rejon miasta Świdnica zauważyli samochód osobowy marki Peugeot. Styl jazdy kierowcy mógł wskazywać, iż może kierować w stanie nietrzeźwości. Po zatrzymaniu, okazało się że mężczyzna siedzący za kierownicą jest trzeźwy. 29-latka podano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu środków odurzających. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – informuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Dalsze czynności z mężczyzną wykazały, że jazda pod wpływem substancji psychotropowych to nie jedyne za co 29-latek usłyszy zarzuty. Przy mężczyźnie ujawniono porcję suszu koloru brunatno-zielonego. Przeprowadzone badanie na testerze narkotykowym wykazało, że jest to marihuana – dodaje Ząbek.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego grozi mu do 2 lat więzienia, natomiast posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułSzalony dreszczowiec na parkiecie lidera
Następny artykułRegeneracja turbosprężarek