Strona główna Artykuł sponsorowany Jazda na rowerze zimą – jak się do niej przygotować?

Jazda na rowerze zimą – jak się do niej przygotować?

0

Pojawienie się śniegu i niskich temperatur wcale nie musi oznaczać rezygnacji ze swojego hobby. Jeżeli chcesz utrzymać dotychczasowe przyzwyczajenia bez względu na warunki atmosferyczne – skompletuj odpowiednie akcesoria, które umożliwią Ci jazdę bez obaw o wyziębienie organizmu.

Co zrobić, aby jazda na rowerze zimą była przyjemna?
Warto pamiętać tu o warstwowym ubieraniu się – np. na cienkie i termoaktywne spodenki kolarskie damskie możesz założyć dodatkowo długie spodnie, które ochronią Cię przed ujemnymi temperaturami. Mogą to być np. legginsy rowerowe damskie. Sięgając po rower zimą powinno się pamiętać o właściwym ubiorze – doskonale sprawdzają się tutaj elementy sportowej odzieży, które z jednej strony zapewniają ciepło, a z drugiej – skutecznie pochłaniają wilgoć. Pamiętaj też o takich akcesoriach jak czapka, rękawiczki zimowe i rękawki rowerowe. Sięgaj też po bieliznę termoaktywną.

Przygotuj się do zimowej jazdy i sięgnij po przydatne akcesoria
Zanim przystąpisz do kompletowania odzieży – wymień dotychczasowe koła na opony zimowe. Lepsza przyczepność sprawi, że przygotujesz się do jazdy zimowej bez obaw o brak poczucia kontroli nad swoim jednośladem po zaśnieżonej powierzchni. Kolejny gadżet niezbędny podczas jazdy zimą dotyczy odpowiedniego oświetlenia. Kiedy już po godzinie 16ej robi się ciemno – nawet podczas jazdy wyłącznie po ścieżkach rowerowych kluczowy element zimowego roweru dotyczy odblasków oraz oświetlenia.

Jazda rowerem zimą – zatroszcz się o zdrowie i bezpieczeństwo
Jeżdżąc rowerem w okresie zimowym powinieneś zachować jeszcze większą ostrożność. Nawet jeżeli posiadasz zimowe opony, jesteś odpowiednio przygotowany do jazdy po zmroku dzięki odblaskom i oświetleniu – nie masz gwarancji, że jadące za Tobą auto również będzie jechało ostrożnie i na zimowych oponach. Bezpieczeństwo jazdy, odpowiednie ubranie – to wszystko pomoże Ci utrzymać aktywność fizyczną na pożądanym poziomie nie tylko w cieplejszych porach roku, ale również zimą. Kluczem jest tutaj odpowiednie przygotowanie oraz stosowanie właściwej techniki jazdy. Warto mieć też przy sobie ciepły napój – dłuższy trening na pewno będzie wymagał od Ciebie uzupełnienia dawki płynów.

Jazda zimą nadal może dostarczać wiele przyjemności – z uwagi na to, że po śniegu jeździmy wolniej – zyskasz czas na podziwianie widoków.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułBlack Friday to nie tylko promocje. Policja ostrzega przed internetowymi oszustwami
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń