Strona główna Sport Piłka nożna Grali nasi czwartoligowcy

Grali nasi czwartoligowcy

0

W ostatni weekend na murawie zobaczyliśmy tradycyjnie trzy nasze drużyny walczące o punkty w rozgrywkach IV ligi. Ekipa IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z grupy wschodniej walczyła na wyjeździe w Ząbkowicach Śląskich, a AKS Strzegom i Granit Roztoka grały kolejno z BKS-em Bolesławiec i Odrą Ścinawa.

Podział punktów w Ząbkowicach Śląskich nie może raczej krzywdzić żadnej ze stron i nie można nazwać go sprawiedliwym rezultatem. W pierwszej części gry z wyjątkiem samego początku nieco więcej z gry mieli biało-zieloni. Już w 2. minucie po naszej fatalnej stracie w sytuacji jeden na jednego z Bartłomiejem Kotem znalazł się Igor Wargin, lecz fatalnie rozwiązał tą akcję i skończyło się tylko na zagrożeniu. Dosłownie kilka minut później, to goście powinni znaleźć się na prowadzeniu. Świetnie akcję lewą stroną pociągnął Kornel Traczyk, dograł futbolówkę w pole karne do Michała Orzechowskiego, ale ten uderzył niedokładnie. W 15. minucie to Traczyk powinien wystąpić w roli egzekutora. Po świetnej wrzutce z rogu w wykonaniu Andrieja Kozachenko, nasz pomocnik w bardzo dobrej okazji niestety przestrzelił. Do końca pierwszej części gry obie ekipy walczyły o zdobycie gola, ale ta sztuka im się nie udała. W drugą część gry znacznie lepiej weszli rywale. Przysnęliśmy nieco na swojej prawej stronie obrony, a dośrodkowanie gospodarzy strzałem z wnętrza pola karnego zamknął wprowadzony po przerwie Dominik Jagielski. Podopieczni Grzegorza Borowego od razu ruszyli do zdecydowanych ataków. W 51. minucie niedokładnie uderzył Michał Orzechowski, a w 59. minucie dopięliśmy swego, trafiając na 1:1. Najwięcej zimnej krwi w polu karnym przeciwników zachował Adam Wojciechowski, który precyzyjnym uderzeniem dał remis świdnickiej drużynie. Do końca pojedynku zarówno przyjezdni, jak i miejscowi mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale tak się nie stało. Bój sąsiadów z ligowej tabeli zakończył się zatem podziałem punktów, a zespół IgnerHome Polonii-Stali Świdnica pozostał na szóstej pozycji w ligowej tabeli. W niedzielę, 6 listopada o 13.30 podejmiemy na swoim stadionie lidera tabeli – Piasta Żmigród.

Orzeł Ząbkowice Śląskie – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:1 (0:0)

Skład: Kot, Paszkowski (58′ Kotyla), Sowa, Salamon, Kozachenko, Filipczak (58′ Karbowiak), Białasik, Traczyk, Wojciechowski (72′ Moskwa), Orzechowski, Trzepacz (77′ Migas).

Dziewiątą porażkę w sezonie 2022/2023 w rozgrywkach grupy zachodniej IV ligi ponieśli piłkarze AKS-u Strzegom, dla których z kolejki na kolejkę sytuacja w tabeli robi się coraz bardziej dramatyczna. Występujący w roli gospodarzy zawodnicy ze stolicy polskiego granitu ulegli tym razem BKS-owi Bolesławiec. Gdy wydawało się, że pierwsza część gry zakończy się bezbramkowym rezultatem, nadeszło 5 minut, które wstrząsnęły Strzegomiem. Do sieci AKS-u trafili Kacper Deka oraz Piotr Skiba i zrobiło się 2:0. Po powrocie na boisko miejscowi próbowali szukać swoich szans, złapali kontakt za sprawą trafienia Igora Rajcy, ale na więcej zabrakło czasu i umiejętności. Finalnie AKS Strzegom uległ drużynie z Bolesławca 1:2 i wciąż z dorobkiem zaledwie 6 punktów plasuje się na trzeciej od końca – 14. pozycji w ligowej tabeli. W najbliższą sobotę, 5 listopada zespół trenera Przemysława Malczyka powalczy na boisku siódmej Mewy Kunice.

AKS Strzegom – BKS Bolesławiec 1:2 (0:2)

Skład: Kotau, Durajczyk (80′ Białas), Stanuszek, Strzelecki, Miazga, Aldeir (80′ Kaznowski), Domaradzki, Khvostenko, Kusio, Andrzejewksi, Rajca.

Sześć goli padło w starciu z udziałem Granitu Roztoka. Zespół z gminy Dobromierz walczył na boisku groźnej Odry Ścinawa. Do przerwy nasi zawodnicy prowadzili 2:1. Po golach Wojciecha Grzędy i Przemysława Grosiaka było już nawet 20:0 dla gości, ale w 28. minucie gola kontaktowego zdobył Damian Maślej. Po przerwie lepiej prezentowali się przeciwnicy. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kornel Ciupka i było 3:2 dla Odry Ścinawa. Ostatnie słowo należało jednak do roztoczan. W czwartej minucie doliczonego czasu gry „urwaliśmy” ostatecznie remis, a drogę do sieci znalazł grający trener Granitu – Kamil Orda. Nasza drużyna z dorobkiem 17 punktów plasuje się na 10. lokacie w tabeli grupy zachodniej IV ligi. W sobotę, 5 listopada podejmiemy na własnym boisku Polonię Środa Śląska.

Odra Ścinawa – Granit Roztoka 3:3 (1:2)

Skład: Kretkowski, Nadybał (61′ Kulasa), Orda, Pospiszyl, Strzyżewski, Trzeciak (79′ Mieliwodzki), Pierzga (61′ Iwanicki), Piec, Grzęda (76′ Babiak), Danaj, Grosiak.

/MDvR/

Poprzedni artykułSpołecznicy, samorządowcy, nauczyciele, zasłużeni. Ich pożegnaliśmy w mijającym roku
Następny artykułOkiem prawnika: Jak prawidłowo sporządzić testament