Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Gmina Świdnica. Zamówiono pierwszą partię węgla dla mieszkańców

Gmina Świdnica. Zamówiono pierwszą partię węgla dla mieszkańców

0

Już w przyszłym tygodniu do składów wybranych przez gminę Świdnica może trafić węgiel przeznaczony do sprzedaży  po preferencyjnych cenach. Mieszkańcy, którzy złożyli pozytywnie zaopiniowany wniosek o zakup opału będą informowani o jego dostępności. Dalsze informacje dotyczące odbioru węgla otrzymają po dokonaniu płatności.

Spółka Tauron Wydobycie SA z siedzibą w Jaworznie została wskazana jako podmiot uprawniony do prowadzenia sprzedaży gminom paliwa stałego na terenie niektórych gmin powiatów: świdnickiego oraz wałbrzyskiego. Na obszarze działania spółki Tauron Wydobycie SA znalazły się m.in. gminy: Świdnica, Jaworzyna Śląska, Marcinowice, Świebodzice, Boguszów Gorce, Mieroszów, Głuszyca, Wałbrzych, Szczawno-Zdrój. W dniu 18 listopada br. gmina Świdnica podpisała umowę z Tauron Wydobycie SA i zamówiła pierwszą partię węgla dla Mieszkańców. Czekamy na realizację zamówienia – informują gminni urzędnicy.

Liczymy, że węgiel dotrze do nas w przyszłym tygodniu. Po jego dostarczeniu na teren naszej gminy mieszkańcy, którzy złożyli wniosek o preferencyjny zakup paliwa stałego dla gospodarstwa domowego i wniosek ten został pozytywnie zweryfikowany, będą według kolejności złożenia wniosków powiadamiani telefonicznie lub e-mailowo o dostępności węgla i wystawieniu faktury za węgiel. Po opłaceniu faktury mieszkaniec otrzyma informacje niezbędne do odbioru węgla – dodano w komunikacie Urzędu Gminy.

Dostępny obecnie sortyment to:

Zakład Górniczy Sobieski / Zakład Górniczy Janina

Sortyment Wymiar ziarna Wartość opałowa
dolny górny
Kostka 63 mm 200 mm 22,0 – 24,0 MJ/kg
Orzech 25 mm 80 mm 22,0 – 24,0 MJ/kg
Groszek II Jaret 5mm 25 mm 22,0 – 24,0 MJ/kg

Cena za 1 tonę węgla dla mieszkańców gminy Świdnica jest niezależna od sortymentu i wynosi 2000 zł brutto. Cena nie zawiera transportu węgla ze składu do miejsca zamieszkania.

Do wydawania węgla na terenie gminy Świdnica wybrane zostały następujące składy:

  • P.H.U. „HUZAR” Piotr Huzar w Pszennie, ul. Nadbrzeżna 10,
  • AGRO – MAX Krystian Homoncik w Burkatowie nr 28c.

Mieszkaniec nie będzie mógł sam wybrać składu – zostanie skierowany do konkretnego miejsca. Gmina dołożymy jednak starań, aby był to skład położony najbliżej miejsca zamieszkania.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułBędą strzyc i tatuować w szczytnym celu. Wspierają zbiórkę na rzecz 11-letniej Uli
Następny artykułŚwidnicki budżet obywatelski zostanie przywrócony? Prezydent zabiera głos