Strona główna Wydarzenia Świdnica Dla Ukrainy to będzie straszna zima. Świdniccy harcerze zbierają ciepłą odzież i...

Dla Ukrainy to będzie straszna zima. Świdniccy harcerze zbierają ciepłą odzież i żywność

0
Amerykański generał armii Mark Milley podczas spotkania w Ekonomicznym Klubie Nowego Jorku podał, że podczas rosyjskiej napaści na Ukrainę zginęło prawdopodobnie 40 tysięcy cywilów. Dal Ukraińców zima będzie wyzwaniem. Rosyjskie wojska celowo zniszczyły sieci przesyłowe energii elektrycznej, ciepłownie, stacje wodociągowe. – Trochę zapomnieliśmy o tej wojnie, a tam ludzi czeka tragedia. Każda pomoc się liczy – mówi hm. Violetta Sobczak.
Zdjęcie archiwalne

Świdniccy harcerze od pierwszego dnia wojny aktywnie angażują się w pomoc Ukrainie. Do końca listopada w siedzibie Hufca im. Szarych Szeregów potrwa zbiórka darów. U nas za oknami coraz zimniej. Podobnie jest w Ukrainie. Dlatego potrzebne są ciepłe ubrania dla dzieci i kobiet oraz śpiwory, koce, kołdry. Zróbcie remanent w domowych zasobach. Może w szafach zalegają za małe kurtki, swetry, czapki, polary. Z chęcią przyjmiemy też trwałą żywność: makarony, mąkę, cukier, olej, konserwy. Rzeczy można dostarczyć do siedziby ZHP ul. Lelewela 18. Wszystko trafi pod koniec listopada w okolice Lwowa – mówi Violetta Sobczak.

Dary można dostarczać w godzinach pracy Hufca, od poniedziałku do środy w godzinach 8.00 – 17.00, w czwartki i piątki (z wyłączeniem 11 listopada) od 8.00 do 15.00. Kontakt telefoniczny: 74 852 01 79.

/opr. red./
Poprzedni artykułMieszkańcy odzyskają głos? Jest propozycja przywrócenia budżetu obywatelskiego
Następny artykuł11 listopada z dyspensą od biskupa