Strona główna Artykuł sponsorowany Barwny ogród w nadchodzącym roku? Sprawdź, jak to osiągnąć

Barwny ogród w nadchodzącym roku? Sprawdź, jak to osiągnąć

0
Barwny ogród jest marzeniem wielu właścicieli domów jednorodzinnych. Jego stworzenie nie jest jednak tak trudne, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka. Kluczowe jest przestrzeganie kilku zasad. Jak stworzyć kolorowy ogród?

Odpowiedni dobór roślin
Do stworzenia kolorowego ogrodu konieczne jest odpowiednie dobranie roślin. Zaleca się, by kwitły one w różnym czasie. W ten sposób ogród będzie prezentować się efektownie przez cały rok. Gdy jedne kwiaty opadną, pojawią się nowe. Trzeba jednak pamiętać, że rośliny te muszą mieć podobne wymagania środowiskowe. Ważne, by mogły rosnąć w tej samej ziemi.

Zaleca się też odpowiednie przemyślenie kolorów roślin. Niektóre osoby stawiają na wielobarwne aranżacje. Inne wolą natomiast utrzymać minimalistyczny efekt, wybierając kilka odcieni tego samego koloru. Doskonale sprawdza się też rabaty, na których znajdują się takie same rośliny, ale o różnych barwach. Strzałem w dziesiątkę są np. krzewy róż.

Kolorowe rośliny warto dopełnić też trawami. Uzyskują one docelowy wygląd jesienią, kiedy to większość kwiatów przekwita. Dzięki nim ogród wciąż będzie prezentował się pięknie, nawet gdy liście i kolorowe płatki opadną. Trawy mogą przyjmować nie tylko zielono-beżowe odcienie. Na rynku znaleźć można też gatunki kolorowe – np. czerwone czy fioletowe.

Rośliny kwitnące a środowisko
Rośliny kwitnące mają różne wymagania stanowiskowe. Dla przykładu, wrzosy i hortensje rosną w glebie kwaśnej. Ziemia do róż powinna mieć natomiast pH w granicach 6-6,5. Konieczne jest sadzenie obok siebie roślin o podobnych wymaganiach glebowych i środowiskowych. Nie wszystkie gatunki będą rosnąć w miejscach zacienionych. Inne mogą natomiast wymagać intensywniejszego podlewania.

Aby kwiaty kwitły w piękny sposób, muszą być też regularnie nawożone. W ich przypadku stosuje się preparaty zawierające fosfor, potas czy azot. Niedobory wybranych składników skutkują szybszym opadaniem płatków, a także ich blaknięciem i przebarwieniami.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułEksplozja na terytorium Polski, dwie osoby zginęły. Podwyższono gotowość niektórych służb [Aktualizacja]
Następny artykułMichał Bajor zaśpiewa w piątek w Świdnicy. Kto wygrał bilety na koncert „Kolor Cafe”? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]