Strona główna Sport Piłka nożna Znakomity weekend młodzieży, wygrała zdecydowana większość!

Znakomity weekend młodzieży, wygrała zdecydowana większość!

0

Kapitalny weekend za młodzieżowymi drużynami piłkarskimi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Z siedmiu spotkań o ligowe punkty, aż pięć kończyło się zwycięstwami biało-zielonych!

Biało-zieloni juniorzy starsi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica mierzyli się na swoim terenie z Orłem Ząbkowice Śląskie. Plasujący się w ścisłej czołówce I ligi wojewódzkiej podopieczni trenera Jakuba Rosiaka mieli chrapkę szóstą wygraną w rozgrywkach. Tak też się stało, ale znów nie ustrzegliśmy się błędów i ponownie skuteczność pod bramką rywali nie była delikatnie mówiąc naszą najmocniejszą stroną. Strzelanie na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpoczął w 28. minucie Miłosz Ilski, ale niedługo potem wyrównali przeciwnicy za sprawą Filipa Patera. Jeszcze przed przerwą znów z przodu znaleźli się nasi piłkarze, kiedy to na prowadzenie wyprowadził nas Ksawier Okarmus. Po zmianie stron dążyliśmy do zdobycia kolejnych trafień i w końcu na 3:1 strzelił w 59. minucie z rzutu karnego Paweł Michta. Ponownie dał o sobie znać w barwach Orła Filip Pater, ale jego trafienie tylko ustaliło rezultat końcowy na 3:2 dla IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni z 20 punktami na koncie są obecnie wiceliderami tabeli I ligi wojewódzkiej juniorów starszych, ustępując miejsca jedynie Chrobremu Głogów.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica – Orzeł Ząbkowice Śląskie 3:2 (2:1)

Skład: Przyborowski, Kruczek, Duda, Ratajczak, Wysoczański (46′ Czochara), Ilski, Markowski (76′ Oboza), Metelica (46′ Migas), Okarmus (70′ Bujak), Michta (80′ Szewczyk), Busch (86′ Kałwak).

Wciąż znakomicie prezentują się także juniorzy młodsi z ligi wojewódzkiej. Drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Oleksego sięgnęła już po piątą wygraną w szóstym rozegranym spotkaniu. Tym razem biało-zieloni zapisali na swoim koncie pełną pule punktów na wcale niełatwym terenie w Kochlicach. Goście pokonali miejscowa Iskrę 3:1, choć mogli wygrać zdecydowanie wyżej. W spotkanie weszliśmy znakomicie, bo już w 5. minucie bramkarza do kapitulacji zmusił Eryk Korab, a w pierwszej połowie wynik na 2:0 podwyższył Igor Malinowski. Przeciwnicy walczyli, w 70. minucie złapali kontakt, ale ostatnie słowo należało do nas. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Alex Błasz. Nasi zawodnicy znajdują się na drugiej lokacie w tabeli, mając w swoim dorobku 16 „oczek”. Prowadzi z kompletem 18 punktów Parasol Wrocław.

Iskra Kochlice – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:3 (0:2)

Skład: Janas (65′ Janowicz), Król, Nowak, Sośnicki, Zaczyński (72′ Cybruch), Pawlik (80′ Prykaza), Zawiła, Korab (60′ Błasz), Dudzic (81′ Staszczyk), Malinowski (46′ Kulpiński), Lipiński (66′ Safian).

Po serii ostatnich niepowodzeń na zwycięskiej ścieżce znaleźli się także biało-zieloni trampkarze IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej. Podopieczni trenera Piotra Krygiera walczyli na wyjeździe z Łużycami Lubań, chcąc zrewanżować się za porażkę u siebie w wymiarze 2:3. Goście od początku ruszyli do ataku, chcąc zaznaczyć swoją przewagę. Do przerwy było już 3:0 po golach Pawła Łabędzia, Mateusza Wachta i Igora Pierzchały. Po zmianie stron hat-tricka skompletował Pierzchała, trafiając jeszcze dwa razy, a z jednego gola cieszył się ponadto Filip Stelmach. Ostatecznie młodzi świdniczanie triumfowali 6:0, a w tabeli znajdują się na siódmej lokacie.

Łużyce Lubań – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 0:6 (0:3)

Skład: Oleś, Kazimierski, Fedusiv, Ladenberger, Wacht, Redlica, Podleśny, Pieńkowski, Dudek, Pierzchała, Łabędź, Sikora, Agaciak, Grzybowski, Stelmach, Szeremeta.

Z porażką zakończyła swój mecz młodziutka, trzecia drużyna trampkarzy trenera Michała Korbeckiego. Piłkarze IgnerHome Polonii-Stali III Świdnica w ramach rozgrywek IV ligi okręgowej trampkarzy podejmowali na swoim terenie drużynę Kolibra Uciechów. Biało-zieloni otwarli wynik spotkania po golu Mileny Grochocińskiej i e efekcie prowadzili do przerwy 2:1, kiedy to gola zdobył jeszcze Łukasz Protokowicz. Po zmianie stron rywale zanotowali jednak pięć trafień, wygrywając finalnie 5:2.

IgnerHome Polonia-Stal III Świdnica – Koliber Uciechów 2:5 (2:1)

Skład: Moczydłowski, Chojecki, Grochocińska, Holenko, Kunas, Protokowicz, Rabenda, Sacharczuk, Staworzyński, Struzik, Wiśniowski, A. Felich, K. Felich, Knapik, F. Oleszczyk, J. Oleszczyk, Stasieluk.

Kolejny, cenny skalp zanotowali młodzicy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica z I ligi wojewódzkiej. Podopieczni trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka mierzyli się w Legnicy z tamtejszą Miedzią. W spotkaniu wiele goli nie padło, ale odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo, wygrywając 2:1. Jako pierwsi na listę strzelców wpisali się przeciwnicy, kiedy to w 26. minucie rezultat otworzył Nikodem Rusinowicz. Kilkadziesiąt sekund później wyrównał jednak Michał Maliszewski po asyście od Szymona Gawrońskiego, a w drugiej połowie zwycięstwo dał nam Noah Bosch, trafiając na 2:1 (podanie od Mikołaja Kozara). Na półmetku rozgrywek biało-zielono plasują się na czwartej pozycji w tabeli, tracąc trzy „oczka” do trzeciego stopnia podium. Tam znajduje się właśnie Miedź Legnica, którą zdołaliśmy pokonać w ostatniej kolejce spotkań.

Miedź Legnica – IgnerHome Polonia-Stal Świdnica 1:2 (1:1)

Skład: Migas, Witaszczyk, Kaźmierczak, Kozar, Maliszewski, Bosch, Ungurian, Waśniowski, Politański, Gawroński, Glogiewicz, Orzechowski, Zawada.

Tym razem porażką zakończył się mecz naszej drugiej drużyny młodzików z ligi wojewódzkiej. Zespół trenerów Mariusza Krupczaka i Szymona Krupczaka walczył na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław i musiał uznać wyższość rywali. Miejscowi wygrali pewnie 6:1, a honorowe trafienie dla naszej ekipy zanotował Michał Sidor. Biało-zieloni na półmetku jesiennych rozgrywek są na szóstej pozycji w tabeli.

Śląsk II Wrocław – IgnerHome Polonia-Stal II Świdnica 6:1 (2:0)

Skład: Niedziałkowski, Kasprzak, Mazur, Walewski, Walczak, Głowacki, Dudajek, Otoka, B. Stachyra, Dudek, Mitura, Monica, L. Stachyra, Gawlik-Rokosz, Demczyszak, Sidor.

Pięć goli padło w meczu naszej czwartej drużyny młodzików z V ligi okręgowej. Zespół IgnerHome Polonii-Stali Świdnica plasujący się na samym szczycie tabeli rozgrywek podejmował u siebie Piławiankę Piława Górna. Biało-zieloni występujący pod batutą trenera Ryszarda Tyndla szybko stracili gola na 0:1, ale to tylko mocniej zmotywowało gospodarzy. Jeszcze przed przerwą było 2:1 po trafieniach Alana Szukalskiego i Bartka Opalacha. Po zmianie stron na 3:1 trafił Franciszek Rybka, a rezultat na 4:1 ustalił Wojciech Wiśniewski. Świdniczanie pozostają na pozycji lidera rozgrywek.

IgnerHome Polonia-Stal IV Świdnica – Piłwianka Piława Górna 4:1 (2:1)

Skład: Dudek, Kłosowski, Opalach, Ośka, Rogoża, Rohde, Sobolewski, Szukalski, Wiśniewski, Dudzic, Rybka, Smok, Stasiak.

/MDvR, FOTO: Mateusz Stóf – Łużyce Lubań/