Strona główna 0_Slider Ponad 400 biegaczy! Zmagania z połową królewskiego dystansu

Ponad 400 biegaczy! Zmagania z połową królewskiego dystansu [FOTO]

0

Piąta edycja Aryzta Półmaratonu Strzegom przeszła już do historii. Mimo, że nie udało się pobić rekordu pod względem ilości uczestników, to frekwencję można uznać za dobrą. W biegu głównym na dystansie niewiele ponad 21 kilometrów, Biegu Piekarza na 11,5 kilometra i Biegach Ciasteczkowych dla dzieci oraz młodzieży wzięło udział łącznie 401 osób.

Bieg przebiegał po trasie z zamkniętym ruchem kołowym drogami gminy Strzegom i Dobromierz na pętli: Rynek – Kościuszki – Niepodległości – w kierunku wsi Żółkiewka – Żelazów – Godzieszówek – Roztoka ul. Strzegomska – Roztoka ul. 3 Maja – Jugowa – Tomkowice – Jeleniogórska – Dolna – Boh. Getta – Krótka. Trasa krótsza rozdzielała się w Godzieszówku i poprzez ul. Kopalnianą łączyła się z dalszą trasą półmaratonu na ul. Jeleniogórskiej. Długość trasy głównej wynosiła 21,0975 km. W sumie na dystansie półmaratonu obserwowaliśmy 166 uczestników. 95 osób wzięło udział w towarzyszącym Biegu Piekarza, a ponad 140 dzieci wystartowało w Biegu Ciasteczkowym po ulicach miasta.

W klasyfikacji mężczyzn w biegu głównym zwyciężył Serhii Shevchenko, uzyskują bardzo dobry rezultat 1:08,48. Ponad 11 minut stracił do triumfatora Bartosz Feifer, a 13,5 minuty Marcin Wach. Rywalizacja wśród pań była zdecydowanie bardziej zacięta. Wygrała z czasem 1:59,27 Barbara Kwiecień. Zaledwie 17 sekund straciła do niej Ewelina Jaros, a nieco ponad 1,5 minuty Urszula Wesołowska.

Szczegółowe wyniki: https://super-sport.com.pl/…/3574-5-aryzta-polmaraton?fbclid=IwAR1ZbYGYNp7mYzE4K5TYq9qwwzZecC2G7KcYrs3936318QEOpMinF7K4NPM

/MDvR, FOTO: użyczone/

Poprzedni artykułPomarańczowe Święto Dyni przyciągnęło tłumy! Rekordowa liczba zgłoszeń do konkursu
Następny artykułUjarzmili Zew. Jest przełamanie i pierwszy triumf w tym sezonie! [FOTO]