Strona główna 0_Slider Załóż czerwoną czapkę i przyjdź bić rekord dla chorego Antosia!

Załóż czerwoną czapkę i przyjdź bić rekord dla chorego Antosia![ZMIANA GODZINY]

0

Tylko 13 dni zostało rodzicom Antosia Sobeckiego ze Świebodzic, by zebrać brakujące 400 tysięcy złotych na operację ratującą życie synka. Mobilizacja jest ogromna, a w promocji zbiórki ma pomóc zaplanowane na najbliższy piątek, 21 października, bicie rekordu Polski na serce utworzone z osób w czerwonych czapkach. Akcja odbędzie się pod auspicjami Biura Rekordów.

Bicie rekordu w Pucku. Zdjęcie dzięki uprzejmości biurorekordow.pl

– Mamy coraz mniej czasu. Jeśli do końca miesiąca nie wpłacimy na konto kliniki w Genewie równowartości miliona złotych, cała procedurę kwalifikacji do operacji trzeba będzie zaczynać od nowa – mówi Łukasz Sobecki.

Antoś urodził się z ciężką, złożoną wadą serca – zespołem hipoplazji lewego serca (HLHS), polegającym na niewykształceniu prawidłowej lewej komory serca. – Jeździliśmy do różnych specjalistów w całym kraju, by szukać ratunku. Wszyscy potwierdzali brutalną diagnozę, a my z każdą kolejną wizytą baliśmy się coraz bardziej… To wtedy rozpoczął się nasz koszmar i niekończąca się walka o życie naszego synka – opisywali rodzice Antosia. Bez szybkiej interwencji kardiochirurgicznej HLHS jest wadą śmiertelną, dlatego pierwszą operację chłopiec przeszedł już w siódmej dobie życia. Kolejna operacja nie powiodła się, szansę dają lekarze w Genewie. Koszt jest jednak olbrzymi.

Dostaliśmy wycenę z kliniki w Genewie. Operacja będzie kosztować ponad 2 miliony złotych i musi być podzielona na dwa etapy. Mamy 3 tygodnie na zebranie ponad miliona złotych na pierwszy etap operacji! Musimy być w Genewie jak najszybciej. Antek musi trafić na stół operacyjny teraz! Jego serce dłużej tego nie wytrzyma… – alarmują rodzice.

Z dwóch zbiórek udało się zebrać już ponad 600 tysięcy złotych. Brakuje jeszcze 400 tysięcy, by można było opłacić pierwszy etap operacji. Cały czas w Świebodzicach i zaprzyjaźnionych miastach odbywają się akcje charytatywne. Jest też kolejny pomysł, by zachecić do wpłat na rzecz Antosia.

– Już w najbliższy piątek, 21 października o godzinie 10.30 (ze względów organizacyjnych musieliśmy zmienić wcześniej podawaną 12.00 na 10.30) na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach przy ul. Rekreacyjnej 1 będziemy bili Rekord Polski w układaniu wzoru serca z ludzi w czerwonych czapkach. Rekordowi patronuje Szkoła Podstawowa nr 3 w Świebodzicach, ale włączają się wszystkie placówki oświatowe z miasta – mówi Alicja Zabłocka, koordynatorka akcji. Próba zostanie podjęta w obecności sędziów z Biura Rekordów.

Rekord należy w tej chwili do Pucka, gdzie w 2019 roku kształt serca utworzyło 1381 osób. – Naszą akcją chcemy zachęcić do wpłat dla Antosia, ale na miejscu nie będzie prowadzona zbiórka. Liczymy na to, że gdy zrobi się głośno, popłyną datki z całego kraju na siepomaga.pl maja nadzieję rodzice i organizatorzy. Do udziału zaproszony jest każdy chętny. – Wystarczy założyć jakąkolwiek czerwoną czapkę. Mile widziana będzie także czerwona górna cześć odzieży – dodaje Alicja Zabłocka.

Zbiórkę prowadzoną na rzecz Antosia Sobeckiego można wspomóc za pośrednictwem stron Siepomaga.pl oraz Dobryklik.pl.

/opr. asz/

Poprzedni artykułW czwartek kolejna runda zmagań z „królową sportu”
Następny artykuł„Srający chłopek” odświeżony [FOTO]