Strona główna 112 Za lewe podłączenia grozi im nawet 5 lat więzienia

Za lewe podłączenia grozi im nawet 5 lat więzienia

0

Świdniccy policjanci przyłapali na kradzieży prądu kolejne dwie osoby. Kodeks karny za nielegalny pobór energii przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

– Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą świdnickiej komendy wspólnie z pracownikami firmy energetycznej przeprowadzili kolejne działania mające na celu ujawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej  – informuje mł. asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

– Czynności podejmowane z przedstawicielami firmy energetycznej sukcesywnie doprowadzają do ujawniania kolejnych przypadków nielegalnych podłączeń energii elektrycznej. Tym razem realizując własne ustalenia policjanci wraz z pracownikami firmy energetycznej „odwiedzili” dwa mieszkania – jedno na terenie Świdnicy, drugie na terenie gminy Marcinowice, gdzie ujawnili nielegalnie przyłącza do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. Tym „sprytnym” właściciele mieszkań doprowadzili prąd do swoich mieszkań – mówi rzeczniczka.

Obaj sprawcy za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

/opr.red./
fot. KPP w Świdnicy

Poprzedni artykułPływacy Rekina na pomoc Antosiowi!
Następny artykułNa Zarzeczu powstanie punkt zbierania i przeładunku odpadów?