Strona główna 0_Slider Wybrał się na grzyby i znalazł pocisk artyleryjski

Wybrał się na grzyby i znalazł pocisk artyleryjski [FOTO]

0

Na nietypowe znalezisko natknął się mieszkaniec Żarowa, który podczas grzybobrania w lesie niedaleko miejscowości Mikoszowa odnalazł niewybuch z okresu II wojny światowej. Na miejsce wezwano saperów.

Zgłoszenie dotyczące niebezpiecznego znaleziska trafiło do świdnickiej policji we wtorek o godzinie 15.10. – 37-letni mieszkaniec Żarowa podczas grzybobrania w okolicach miejscowości Mikoszowa ujawnił niewybuch. Policjanci potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski o długości około 20 centymetrów, pochodzący najprawdopodobniej z II wojny światowej. Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Około godziny 13.00 niewybuch został zabezpieczony i zabrany przez saperów.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Poza faktem, iż ryzykujemy własnym życiem i zdrowiem, mogą nas wówczas spotkać także sankcje karne – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/mn/

fot. KPP Świdnica

Poprzedni artykułŚwidniccy policjanci uratowali ranną kaczkę [FOTO]
Następny artykułPrzy pomocy klamerek doprowadził prąd do swojego mieszkania. Teraz odpowie za kradzież