Strona główna Artykuł sponsorowany Skąd biorą się tak duże różnice w cenach stron internetowych?

Skąd biorą się tak duże różnice w cenach stron internetowych?

0
Pamiętajmy, że budowa strony internetowej to nie jest gotowy produkt tylko usługa. Poprzez analogię możemy to porównać do usług budowlanych. Czy zatem zaskoczeniem są różnice w cenach wykonania poszczególnych usług?

Wszyscy wiemy, że cena w budowlance nie bierze się znikąd. Im niższa cena, tym niższa na ogół jakość usługi. Nie inaczej jest w przypadku usługi informatycznej tj. budowa strony internetowej.

Nie wiedzieć czemu wpisując w Google zapytania tj.

 • strona internetowa cena
 • strona internetowa koszt
 • koszt wykonania strony internetowej

przeważnie oczekujemy że trafimy na super okazję wykonania wydawać by się mogło tej samej pracy np. połowę taniej. Są to złudne nadzieje szczególnie w przypadku usług wysokospecjalistycznych jakimi są usługi informatyczne.

Nikt nie odda nam swojej pracy w tej branży za pół darmo, nie bądźmy naiwni. Cena strony internetowej nie bierze się znikąd. Jest mnóstwo uwarunkowań. Wymienić można chociażby te dotyczące kosztów budowy strony internetowej, na które składają się m.in. nastepujące czynniki:

 • jak bardzo rozbudowana ma to być strona – oczywistym jest że prosta strona, wizytówka będzie angażowała zupełnie inny czas pracy niż serwis dla korporacji
 • jakie funkcjonalności będziemy integrowali na stronie www – prosta strona, wizytówka będzie nieporównywalnie tańsza niż np. strona internetowa hotelu z systemem rezerwacji pokoi
 • ile wersji językowych ma mieć strona internetowa – to jest dodatkowa praca związana z budową struktur językowych – więcej na ten temat przeczytasz na – https://stronainternetowacena.pl/strona-internetowa-w-kilku-jezykach/
 • czy akceptujemy kompromisy czy nie – jeśli je akceptujemy nasza strona internetowa będzie znacznie tańsza bo będzie mogła być np. zbudowana na szablonie niż dla kogoś kto oczekuje bardzo indywidualnego podejścia gdzie stronę www trzeba zbudować praktycznie od zera w kodzie PHP/JS/CSS

Oczywistym jest że tak jak przy innych usługach możliwości cięcia kosztów jest wiele. Wykonawcy stron internetowych niekiedy zapewniają, że strona internetowa, którą dla klienta zbudują będzie unikalna, że będzie to rozwiązanie typu custom, tymczasem w większości przypadków będzie to strona zbudowana na szablonie a klient nigdy nie dowie się, że tak było, ponieważ sam szablon to jedynie struktura, którą zapełnia się treściami klienta oraz jego zdjęciami. W takim przypadku klient może znacznie przepłacić za tzw. stronę internetową typu “custom”.

Nie to jest jednak najgorsze, bo on i tak dostanie to za co płaci. W znacznie gorszej sytuacji są poszukiwacze wariantu 100% cena ponieważ ten rewir jest pełen oszustów.

Bardzo często spotykanymi przypadkami są osoby, które muszą wydać pieniądze po raz drugi (już nie okazyjnie) po to aby otrzymać to czego oczekiwali gdyż “firma” która sprzedała okazyjną usługę wzięła pieniądze i nie zrobiła nic, lub wywiązała się ze zlecenia częściowo, lub co gorsza próbowała wplątać klienta w toksyczną współpracę bazującą na płatnej obsłudze, o której przed wpłaceniem pieniędzy za stronę nie było mowy. To nie są rzadkie przypadki.

Wariant 100% cena w przypadku budowy strony internetowej to nie jest okazja, a na pewno nie jest to okazja dla klienta końcowego takiej “usługi”. Tego typu oferty bazują na niedomówieniach, małej przejrzystości działań, do częstych praktyk w tego typu “usługach” należą m.in.

Klient nie musi wiedzieć że wiązać się to może z pewnymi zagrożeniami. Wykonawca w takim przypadku poinformuje cię o dodatkowych kosztach, które na ogół będą mocno zawyżone dopiero, gdy zapłacisz za budowę strony internetowej.

Szukając wykonawcy strony internetowej, nie powinieneś kierować się wyłącznie jej ceną, powinieneś zadawać pytania takie jak:

 • czy będę właścicielem wykonanej strony
 • czy domena i hosting będą zarejestrowane na mnie
 • czy hosting strony internetowej ma w cenie certyfikat SSL
 • czy strona internetowa będzie posiadała graficzny wygodny w obsłudze panel za pomocą którego będę mógł samodzielnie bez płacenia za to wykonawcy modyfikować sobie treści
 • czy strona internetowa będzie wymagała płatnej opieki ze strony wykonawcy

Szczególnie ten ostatni punkt jest często przemilczany przez firmy które oferują “najniższą cenę” wykonania strony internetowej, przez co niestety taka strona może stać się bardzo szybko jedną z najdroższych usług budowy strony internetowej jakie są dostępne na rynku.

O tym ile kosztuje strona internetowa przeczytasz w tym artykule – https://stronainternetowacena.pl/ile-kosztuje-strona-internetowa/

Często otrzymując cennik wykonania strony internetowej ludzie po prostu robią szybką selekcję i wybierają tylko jedną najtańszą a resztę wrzucają do kosza. Jest to bardzo zła praktyka, powinniśmy dokładnie wypytać oferentów co się składa na cenę ich usługi i nawet spróbować trochę ponegocjować cenę.

Może nam to zaoszczędzić niemałych kłopotów a także pozwoli wynegocjować wartościową usługę w dobrej (ale nie absurdalnie niskiej) cenie.

Nie warto z góry odrzucać oferty droższe, bo może się okazać że i tak do nich wrócimy gdy natniemy się na “skutki uboczne” jakiejś super okazyjnej oferty.

Ceny usług związanych z tworzeniem stron internetowych to suma wielu lat zdobywania wiedzy której przyswojenie naprawdę nie należy do rzeczy najłatwiejszych, zgłębianie tajników języków programowania tj.

 • PHP
 • CSS
 • JS

oraz innych.

Szukając usługi budowy strony www musisz zadać sobie pytanie czy warto oszczędzać kilkaset zł ryzykując wydanie znacznie większej kwoty gdyby dana oferta okazała się nie być tak okazyjna jak na pierwszy rzut oka wyglądała. Jeśli coś znacznie odbiega cenowo od ofert rynkowych to z reguły nigdy nie będzie to coś czego oczekujemy.

Jeśli zastanawiasz się czy firmowa strona internetowa jest ważna lub czy nie pozostać przy firmowym Fanpage-u myślę że ten artykuł rozwieje twoje wątpliwości – https://stronainternetowacena.pl/dlaczego-strona-internetowa-jest-wazna/

Strona internetowa to będzie twoje wirtualne biuro powinna więc także reprezentować pewną jakość, koszt budowy strony www jest niczym w porównaniu do utraconych korzyści na byle jak wykonanej stronie, musisz skalkulować ile wart jest dla ciebie jeden klient, zlecenie na twoją usługę i policzyć czy oszczędności rzędu kilkuset zł na budowie strony internetowej ,twojego wirtualnego biura w którym będziesz obsługiwał klientów z internetu są warte ryzyka utraty potencjalnych korzyści, wizerunku.

Strona internetowa, jej koszt jest i tak niczym w porównaniu do kosztu sklepu internetowego gdzie zwrot takiej inwestycji to z reguły znacznie dłuższa perspektywa niż w przypadku firmowej strony internetowej firmy usługowej.

Więcej na temat budowy stron internetowych ich reklamy, kosztów związanych z budową stron www, ich eksploatacją przeczytasz na tej stronie – stronainternetowacena.pl

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMiała być awantura, a jest kradzież prądu
Następny artykuł„Chcemy dać mieszkańcom trochę uśmiechu!” Świdnickie Hospicjum zaprasza do posadzenia Pola Nadziei