Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Seniorzy wysłuchali najpiękniejszych arii i duetów. Gminna Senioriada po raz trzeci z...

Seniorzy wysłuchali najpiękniejszych arii i duetów. Gminna Senioriada po raz trzeci z operetką [FOTO]

0

Najpiękniejsze arie i duety z operetek wszech czasów wybrzmiały w świdnickim teatrze. Dla wciąż młodych duchem seniorów z gminy Świdnica zaśpiewali i zatańczyli artyści z Teatru Scena Kamienica. Koncert „Operetka na Wynos!+” uświetnił obchody III Gminnej Senioriady.

III Gminna Seniorada pod patronatem wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek rozpoczęła się w przeddzień Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Obchodzony jest on od 1990 dokładnie 1 października i stanowi okazję nie tylko do rozmów o zagadnieniach istotnych dla seniorów, ale też jest świętem doceniającym ich aktywności i istotną rolę w społeczeństwie.

Seniorzy oraz polityka senioralna w gminie jest dla nas bardzo ważna. Państwo zasługujecie na to, żeby w taki sposób podziękować wam za waszą pracę, doświadczenie, miłość do swoich dzieci i wnuków oraz za kultywowanie tradycji. Zależy nam na tym, żeby seniorzy w naszej gminie byli aktywni, ciekawi świata i bezpieczni – ABC Seniora – to jest to, co od paru lat próbujemy wdrażać w naszej gminie – mówiła na uroczystości wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek oraz złożyła życzenia wszystkim zgromadzonym w sali seniorom. Otrzymała także kwiaty i podziękowania od samych seniorów za pamięć i zaangażowanie na rzecz osób starszych.

Seniorzy w powiecie świdnickim od wielu lat nie tylko wspólnie świętują swoje obchody, ale też na co dzień podejmują wiele aktywności w lokalnych stowarzyszeniach, fundacjach, klubach seniora, kołach gospodyń i innych grupach nieformalnych. – Nasi seniorzy podróżują nie tylko po Dolnym Śląsku. Polska dla nich nie stanowi już w tej chwili przeszkody. Są też za granicą. Warto korzystać z tych dobrych i sprawdzonych pomysłów – jak spędzać jesień życia aktywnie. Bo nasi seniorzy mają jeszcze dużo energii – podsumował rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica – Janusz Waligóra.

Obchody III Gminnej Senioriady rozpoczął koncert operetkowy w brawurowym wykonaniu śpiewaków i tancerzy Teatru Scena Kamienica – czyli „Operetka na Wynos!+”. Artyści zaprezentowali najpiękniejsze arie i duety z operetek wszech czasów. W repertuarze znalazły się fragmenty największych operetek m.in. francuskich, węgierskich i wiedeńskich kompozytorów. Na uczestników tegorocznej Senioriady czeka jeszcze wyjazd w Góry Izerskie.

/Tekst: Agnieszka Nowicka/

/Zdjęcie: Michał Nadolski/

Poprzedni artykułWykonawca wyrzucony, zinwentaryzowano dotychczasowe prace. Co dalej z przebudową alei Niepodległości?
Następny artykułPatrycja Markowska wystąpiła w Świdnicy. Koncert akustyczny i z klimatem oczarował publiczność [FOTO]