Strona główna Sport Piłka ręczna Przyjeżdża Zew, czyli będą emocje…

Przyjeżdża Zew, czyli będą emocje…

0

Szykuje się naprawdę mocne granie i duże emocje. W ramach 4. kolejki I ligi regionalnej piłkarzy ręcznych do Świdnicy przyjedzie znany z twardej gry Zew Świebodzin. Po premierowym punkcie w Grodkowie, Szare Wilki liczą na wsparcie kibiców i pierwszą wygraną w tym sezonie. Mecz w sobotę, 8 października o godzinie 18.00 w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno w Świdnicy.

Zespół ze Świebodzina plasuje się aktualnie na czwartej lokacie w tabeli. Na sześć zdobytych punktów złożyły się dwa zwycięstwa przed własną publicznością z SPR-em Gorzyce Wielkie oraz Realem Astromalem Leszno. Bilans uzupełnia minimalna wyjazdowa przegrana z Trójką Nowa Sól. Z kolei ŚKPR potykał się z czołowymi drużynami ligi, przegrywając z Borem Oborniki Śląskie i AZS UZ Zielona Góra oraz remisując przed tygodniem na parkiecie Olimpu Grodków.

Zew to niewątpliwie trudny i wymagający rywal, z którym ostatnio nie mamy najlepszych wspomnień. To siedem pojedynków, z których trzy padły łupem Szarych Wilków, ale cztery ostatnie to już wygrane rywali. Świdniczanie muszą przygotować się na trudną fizyczną walkę i utrzymać maksymalną koncentrację przez pełną godzinę gry. Oba zespoły zachowały trzony składu z poprzedniego sezonu. Warto jednak zasygnalizować, że ekipę Zew-u zasilił Arkadiusz Bosy. To bardzo doświadczony, 36-letni kołowy, który po latach spędzonych na parkietach Superligi (AZS AWF Gorzów, Pogoń Szczecin) oraz niemieckiej 2. Bundesligi (HSV Hannover, HF Springe) wrócił do macierzystego klubu. Graczy, na których trzeba będzie zwrócić baczniejszą uwagę jest jednak wśród gości więcej. Statystycznie odnotujmy, że w tym sezonie najlepszymi strzelcami zespołu pozostają rozgrywający Jędrzej Jasiński (25 bramek) i Szymon Kobeszko (13 bramek). W ŚKPR-ze pierwszą strzelbą jest natomiast Michał Wojtala (29 bramek), a drugą Olgierd Etel (13 bramek).

Szare Wilki bardzo liczą na dodający skrzydeł głośny doping kibiców! Dla tych, którzy nie dotrą na spotkanie w przeprowadzona zostanie relacja tekstowa na stronie ŚKPR-u na facebooku. Aktualny wynik meczu będzie podawany co kilka minut.

CO: Mecz I ligi piłki ręcznej: ŚKPR Świdnica – ZEW Świebodzin

KIEDY: SOBOTA, 8.10.2022, godzina 18.00

GDZIE: hala na osiedlu Zawiszów, ul. Galla Anonima 1

BILETY: 10 zł, młodzież do lat 18 wstęp wolny

4. kolejka (8.10)
EUCO UKS Dziewiątka Legnica – Trójka Nowa Sól
Real Astromal Leszno – SPR Gorzyce Wielkie
ŚKPR Świdnica – ZEW Świebodzin
Siódemka Miedź Huras Legnica – Olimp Grodków
Tęcza Folplast Kościan – AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego Zielona Góra
Wolsztyniak Wolsztyn – Bór Joynext Oborniki Śląskie
GOKiS Kąty Wrocławskie – Grunwald Poznań

KARTKI Z HISTORII
Liczba meczów: 7
Zwycięstwa Świdnicy: 3 (2 w Świdnicy, 1 w Świebodzinie)
Remisy: 0
Zwycięstwa Świebodzina: 4 (2 w Świebodzinie, 2 w Świdnicy)
Bilans bramek: 181:194

2021/2022 – I liga
ŚKPR Świdnica – ZEW Świebodzin 26:36 (11:19)
ZEW Świebodzin – ŚKPR Świdnica 31:26 (16:14)

2020/21 – II liga
ZEW Świebodzin – ŚKPR Świdnica 34:27 (18:15)
ŚKPR Świdnica – ZEW Świebodzin 27:31 (17:12)

2019/20 – II liga
ŚKPR Świdnica – ZEW Świebodzin 27:26 (16:11)

2016/17 – II liga
ZEW Świebodzin – ŚKPR Świdnica 24:28 (13:14)
ŚKPR Świdnica – ZEW Świebodzin 30:22 (16:11)

/ŚKPR/

Poprzedni artykułTBS przymierza się do nowej inwestycji przy Bolka Świdnickiego. Obok mieszkań powstanie również żłobek?
Następny artykułCo grają w kinie? [MULTIKINO – REPERTUAR, PREMIERY]