Strona główna Artykuł sponsorowany Pracownicy z Ameryki Południowej podbijają Dolny Śląsk

Pracownicy z Ameryki Południowej podbijają Dolny Śląsk

0

Wiele firm na Dolnym Śląsku boryka się z brakiem wykwalifikowanych pracowników. Mówimy o wykwalifikowanych fachowcach różnego szczebla – spawaczach, monterach, budowlańcach, szwaczkach, tapicerach meblowych itp. Takich specjalistów coraz trudniej znaleźć w Polsce, a zapotrzebowanie na pracowników skłania nas do myślenia nieszablonowego, testowania innych rynków HR na całym świecie. Pozytywnymi doświadczeniami w tej kwestii dzieli się Worksol Group, która od 2009 roku dostarcza wykwalifikowanych pracowników dla swoich klientów.

Według szefa firmy, Michała Soleckiego, polskie przedsiębiorstwa coraz bardziej interesują się pracownikami z Ameryki Południowej i coraz chętniej ich zatrudniają u siebie. – Mamy przypadki gdzie pracownicy z Ameryki Południowej sprawdzają się na tyle dobrze, że inne zakłady z tej samej miejscowości zwracają się do nas po pracowników z polecenia – mówi Pan Michał. Zdaniem Pana Michała na początku jednak konieczne było przekonanie pracodawców, aby oprócz Ukraińców próbowali zatrudniać także innych obcokrajowców.

Czasy się zmieniają a żeby rozwijać swój biznes, pracodawcom warto zwrócić uwagę na pracowników z innych krajów, również tych zza oceanu. Dziś kraje kontynentu amerykańskiego, z których najwięcej pracowników przyjeżdża do Polski to Meksyk, Boliwia i Kolumbia. Sektory gospodarki, w których oni są najczęściej zatrudnieni to przemysł ciężki, produkcja, zakłady mięsne, ale także turystyka, gastronomia – zauważa.

Częstym pytaniem pracodawców jest jak poradzić z barierą językową, ponieważ większość pracowników z tych krajów mówi po hiszpańsku. – Odpowiedź na to pytanie brzmi następująco – z reguły mówią też po angielsku, a agencje pracy najczęściej pracują na warunkach leasingu pracowniczego, w tym zapewniając opiekę koordynatora mówiącego po hiszpańsku. Dokładnie tak działa Worksol Group – dodaje. By dowiedzieć się więcej na ten temat zajrzyj na ich stronę lub skontaktuj się bezpośrednio z Panem Michałem Soleckim mailowo [email protected] lub telefonicznie 606 401 731.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł„Jesteśmy w szachu”. Przetarg na prąd dla gmin bez rozstrzygnięć, wyższe ceny za oświetlenie uliczne
Następny artykułJaworzyna Śląska. Ulica Wolności zmienia oblicze [FOTO]