Strona główna 0_Slider Poważny wypadek w Strzegomiu. Ciężarówka wpadła do rzeki

Poważny wypadek w Strzegomiu. Ciężarówka wpadła do rzeki [FOTO]

0

We wtorkowe popołudnie na ulicy Świdnickiej w Strzegomiu doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego, który wypadł z drogi i wpadł do rzeki Strzegomki.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb ratunkowych o godzinie 12.33. Na miejsce skierowano służby ratunkowe, w tym policję, zespół pogotowia ratunkowego oraz osiem zastępów straży pożarnej. – W Strzegomiu przy ulicy Świdnickiej samochód ciężarowy przewożący najprawdopodobniej buraki wpadł do rzeki i dachował. Kierujący jeszcze przed naszym przybyciem zdołał opuścić pojazd o własnych siłach. Na ten moment nie wymaga on pomocy medycznej – informuje mł. bryg. Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Według wstępnych ustaleń policji, kierujący pojazdem ciężarowym poruszał się od ulicy Kasztelańskiej w kierunku ulicy Świdnickiej. W trakcie wykonywania manewru skrętu ciężarówka przechyliła się i spadła do rzeki. 30-letni kierowca był trzeźwy.

Na miejsce wypadku zadysponowano grupę ratownictwa chemicznego z Wrocławia z uwagi na wyciek paliwa z ciężarówki, a także grupę ratownictwa technicznego z Bolesławca.

Usuwanie pojazdu trwało do późnych godzin nocnych. Jak informuje mł. asp. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy, kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych i 10 punktami karnymi. Policja zatrzymała dowody rejestracyjne ciągnika i naczepy.

/mn/

Poprzedni artykułJest przełamanie i to w bardzo efektownym stylu
Następny artykułŻarów. Zmiana organizacji ruchu na 1 listopada