Strona główna 112 Oszuści naciągają na węgiel. Policja ostrzega

Oszuści naciągają na węgiel. Policja ostrzega

0

Policjanci ostrzegają przed nowym sposobem oszukiwania osób, który polega na oferowaniu węgla w atrakcyjnej cenie i możliwości pełnej dostępności towaru.

Sprawcy oszustwa działają poprzez portale internetowe, oferując sprzedaż tony węgla w kwocie 1300-1500 złotych, z koniecznością wpłaty zaliczki w kwocie 300-500 zł, a następnie realizacji sprzedaży opału. Z uwagi na na problemy z dostępnością oraz wysokimi cenami surowca, oferta oszustów jest atrakcyjna, co zwiększa ryzyko wykorzystania dużej ilości osób – opisują funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żarowie. Policjanci apelują o ostrożność przy tego typu zamówieniach.

Nie bądźmy bezwzględnie ufni, że każde ogłoszenie w mediach społecznościowych jest prawdziwe i wiarygodne. Osoby zamieszczające takie oferty robią to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć szybko urywają kontakt. Sprawdźmy nawet te oferty, które wydają się wiarygodne zadzwońmy do firmy, sprawdźmy czy prowadzi ona oficjalną stronę internetową ze sprzedażą węgla. Nawet z pozoru dobrze prezentująca się strona internetowa, może być łudząco podobna do prawdziwej. Sprawdzajmy informacje na temat tej strony, czytajmy opinie o sprzedawcach – przypominają.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułCzterech pojedzie na kadrę
Następny artykułPierwsze umowy na „Ciepłe Mieszkanie” w lodowatej sali domu kultury. Kiedy dotacje dla świdniczan?