Strona główna 0_Slider Niewybuch na placu budowy niedaleko świdnickiego centrum przesiadkowego

Niewybuch na placu budowy niedaleko świdnickiego centrum przesiadkowego [FOTO]

0

Na terenie powiatu świdnickiego regularnie odnajdywane są różnego rodzaju niewybuchy, najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej. Pomimo iż stare, zardzewiałe i na pozór niegroźne, w rzeczywistości, pomimo upływu lat, nadal mogą być bardzo niebezpieczne. Ostatnio na takie znalezisko natrafiono na placu budowy osiedla mieszkalnego w rejonie ulic Kolejowej i Spacerowej w Świdnicy. Na miejscu interweniowali saperzy.

Zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku trafiło do świdnickiej policji o godzinie 11.35. – W trakcie prac budowlanych znaleziony został niewybuch. Był to pocisk artyleryjski pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej, o długości około 40cm i szerokości około 12cm. Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Głogowa, który przejął niebezpieczne znalezisko. Nie było potrzeby przeprowadzania ewakuacji – mówi Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Działania na terenie położonym tuż obok Parku Młodzieżowego zakończono około godziny 13.15.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem – dodaje Ząbek. W przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu, który go przypomina, bezwzględnie zachować szczególną ostrożność i natychmiast powiadomić policję.

/mn/

Poprzedni artykułDmuchańce opanują świdnickie lodowisko [KONKURS]
Następny artykułZadymienie w mieszkaniu. Interweniowali strażacy [FOTO]