Strona główna Artykuł sponsorowany Nadanie przesyłki kurierskiej bez wychodzenia z domu? Sprawdź, jak to zrobić

Nadanie przesyłki kurierskiej bez wychodzenia z domu? Sprawdź, jak to zrobić

0

Zamówienie kuriera do domu, do biura czy recepcji hotelowej, by odebrał od nas przesyłkę i dostarczył ją do odbiorcy, nie jest niczym trudnym. Wystarczy tylko wypełnić krótki formularz, a pracownik firmy kurierskiej przyjedzie pod wskazany adres i zabierze paczkę. Bułka z masłem? Tak, to naprawdę jest bardzo proste.

Wysyłka paczki kurierem bezpośrednio z domu

„Nadaj przesyłkę kurierską z domu” nie jest pustym frazesem, to rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy z nas. Zamówienie kuriera do domu jest alternatywą dla wyjścia na pocztę i oczekiwania na nadanie paczki w długiej kolejce do okienka. Wysyłanie paczki bezpośrednio z domu ma wiele plusów.

Pozwala zaoszczędzić czas, precyzyjnie wyliczyć, ile zapłacimy za przesyłkę, ale przede wszystkim umożliwia nadawanie dużych paczek o wadze do 30 kg bez konieczności transportowania ich do punktu nadania. Dodatkowo podczas zamawiania kuriera możemy wybrać wiele opcji dodatkowych, takich jak wysłanie paczki za pobraniem, wydanie dokumentów zwrotnych, dostarczenie przesyłki do godziny 10:00 rano i itp.

Nadanie przesyłki kurierskiej – jak to zrobić

Aby nadać przesyłkę kurierską bezpośrednio z domu, wystarczy odwiedzić stronę brokera kurierskiego, czyli firmy, która ma podpisaną umowę z wieloma operatorami logistycznymi. To właśnie dzięki temu, że broker wysyła duże ilości paczek, może on negocjować ceny z firmami kurierskimi. Broker pozwala nam zdecydować o tym, z którego usług przewoźnika będziemy korzystać.

Po wypełnieniu formularza od razu też dowiemy się, ile trzeba będzie zapłacić za przesyłkę. Jednym z brokerów, który oferuje przesyłki kurierskie, jest ShipCenter — z ofertą serwisu zapoznasz się tutaj: https://shipcenter.pl.

Wystarczy kliknąć zakładkę „Zamów kuriera” i w odpowiednich polach podać takie informacje, jak:

  • rodzaj przesyłki – może to być koperta, paleta, paczka,
  • kraj – zarówno ten, z którego wysyłamy paczkę, jak i ten, do którego ma ona trafić,
  • wymiary przesyłki – czyli jej długość, szerokość i wysokość,
  • wagę przesyłki,
  • rodzaj opakowania – tutaj mamy do wyboru między innymi kartonowe pudła, foliopaki, koperty, tuby, ale też opakowania specjalne do wysyłki towarów niestandardowych, jak opony, zderzaki czy rowery.

Po wypełnieniu wszystkich pól otrzymamy informację, który z kurierów może odebrać od nas przesyłkę oraz jaki będzie koszt usługi. Na tym etapie wystarczy tylko kliknąć „Wyślij paczkę”, a następnie wypełnić wymagane rubryki takie jak nadawca i odbiorca oraz opłacić paczkę. Po dokonaniu przelewu pozostaje czekać na kuriera, który przeważnie w kolejnym dniu roboczym odbierze od nas paczkę. Jeśli przesyłkę nadamy odpowiednio wcześnie, to kurier może odebrać ją nawet tego samego dnia.

Warto zwrócić uwagę na jeden ważny aspekt, a mianowicie różnicę pomiędzy wagą rzeczywistą i wymiarową przesyłki. Waga rzeczywista to waga towaru oraz jego opakowania. Waga wymiarowa, często też nazywana gabarytową, to waga przesyłki przeliczana z wymiarów. Ma ona zastosowanie w przypadku dużych i lekkich przesyłek. Waga ta może być przeliczana w różny sposób, zależne jest to od przewoźnika.

Przesyłki kurierskie – jak dobrze zapakować paczkę

Przygotowując paczkę do wysłania, dobrze jest zastanowić się nad odpowiednim zabezpieczeniem wysyłanej rzeczy. Najwłaściwsze będzie odpowiednie kartonowe pudełko oraz wypełniacze, które nie pozwolą przesuwać się zawartości paczki. Pomocne będą też takie materiały, jak folia bąbelkowa oraz stretch. Dzięki nim możemy dodatkowo zabezpieczyć paczkę. Na stronie brokera można znaleźć poradniki na temat przygotowania i pakowania paczek różnego rodzaju.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKreatyna przed treningiem: jak suplementować?
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]