Strona główna Artykuł sponsorowany Kreatyna przed treningiem: jak suplementować?

Kreatyna przed treningiem: jak suplementować?

0

Przedtreningówka z kreatyną to coraz częściej wybierany przez sportowców wariant. Nic w tym dziwnego, gdyż kwas beta-metyloguanidynooctowy jest sprawdzonym suplementem. Jego obecność w mięśniach sprawia, że osoby trenujące mają więcej siły, a jednocześnie szybciej budują masę mięśniową i lepiej się regenerują. Jak stosować kreatynę przed treningiem?

Przedtreningówka z kreatyną — jak stosować?
Kreatynę przed treningiem można stosować zarówno w formie przedtreningówki, jak i w czystej postaci, czyli po prostu jako monohydrat kreatyny. Przykładem jest Przedtreningówka z kreatyną dostępna w sklepie mlonutrition.pl. W tym przypadku warto zażyć suplement pół godziny przed treningiem. Pierwszych efektów działania można spodziewać się już po kilku minutach. Monohydrat kreatyny jest jednym z podstawowych składników produktu, jednak oprócz niego występują między innymi: acetylo-l-karnityna, ekstrakt z zielonej herbaty, kofeina, tauryna i ekstrakt guarany. – Możesz być zatem pewien, że jeśli zastosujesz przedtreningówkę z kreatyną zgodnie z zaleceniami, będziesz cieszyć się niesamowitym efektem pompy mięśniowej – twierdzi producent.

Monohydrat kreatyny — jak stosować przed treningiem?
Czysty monohydrat kreatyny jest nieco innym suplementem. Kwas beta-metyloguanidynooctowy został szczegółowo przebadany i od wielu dekad służy sportowcom jako wsparcie przy budowaniu masy mięśniowej, poprawie regeneracji, a także siły. Jak jednak zabrać się do stosowania monohydratu? Przede wszystkim trzeba kupić go w dobrym sklepie z suplementami dla sportowców – jak chociażby mlonutrition.pl. – Warto postawić na monohydrat kreatyny firmy MLO Nutrition. W takim przypadku będziesz wiedział, że masz w domu solidny suplement – zapewnia sklep.

Jeżeli masz zamiar przyjmować monohydrat kreatyny przed treningiem i spożywasz również węglowodany, korzystnie będzie po niedużym odstępie czasu wziąć także kreatynę. Bez względu jednak na to, czy dodatkowo zasilasz swój organizm cukrami, najlepiej zażyć monohydrat kreatyny ok. 30-60 minut przed ćwiczeniami. Dzięki temu suplement uzupełni deficyt kreatyny w mięśniach w trakcie aktywności fizycznej. Trzeba bowiem pamiętać, że kwas beta-metyloguanidynooctowy jest bardzo szybko zużywany w mięśniach. Zarówno w czasie treningu siłowego, jak i podczas uprawiania sportów zespołowych.

Podsumowując, zarówno klasyczny monohydrat kreatyny, jak i przedtreningówka z kreatyną i dodatkiem innych substancji to bardzo przydatne suplementy przed sesjami treningowymi. W trakcie dokonywania zakupów warto jednak kierować się renomą producentów. Dzięki temu będziesz miał gwarancję, że wydałeś swoje pieniądze na sprawdzone odżywki. Pamiętaj również o tym, aby w odpowiedni sposób dawkować produkty. Najlepiej zgodnie z zaleceniami ekspertów i samych producentów. Odpowiednio zbilansowana dieta wraz z dobrze dobraną suplementacją i treningami to gwarancja doskonałej formy.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMZEC zapłaci o 500% więcej za prąd, Świdnica szykuje się do zaciskania pasa. Prezydent: decyzje mogą być bardzo drastyczne
Następny artykułNadanie przesyłki kurierskiej bez wychodzenia z domu? Sprawdź, jak to zrobić