Strona główna Artykuł sponsorowany Jak wybrać kartacz do brody?

Jak wybrać kartacz do brody?

0

Odpowiednie narzędzia wykorzystane do pielęgnacji brody to podstawa dobrego i zdrowego zarostu. Na rynku funkcjonuje wiele rodzajów przyrządów i narzędzi, które pomagają dbać o estetykę owłosienia. Kluczowym dla wielu mężczyzn jest jednak dobranie kartacz do brody, który będzie dostosowany do ich indywidualnych potrzeb. Jak wybrać kartacz do brody, który wzorowo wypełni swoje zadanie? Czy warto jest zapłacić więcej za kartacz do brody z włosiem naturalnym? W czym tkwi jego przewaga?

Kartacz do brody z włosiem sztucznym

Najtańsze na rynku modele, które można znaleźć obserwując strony internetowe niezwiązane z modą męską, z pewnością wykorzystują włosie sztuczne. Znaczną przewagą wykorzystania tego modelu jest jego znaczne przebicie cenowe nad innymi rodzajami szczotek.

Proces produkcji takich szczotek zajmuje niewiele czasu i środków, co powinno zastanawiać wszystkich dbających o zdrowe owłosienie i skórę. Szczotki oparte na sztucznym włosie często jednak podrażniają skórę, a wielu klientów nie ufa produktom, które przed użyciem na naszej twarzy były wielokrotnie przetwarzane chemicznie. Dlatego właśnie dominującą formą kartaczy zakupionych na rynku są te wykorzystujące naturalne włosy zwierząt, na przykład dzików.

Kartacz do brody z włosiem naturalnym

Ten specyficzny gatunek świń ma bardzo podobną strukturę włosów do ludzkich, gdyż są one wykonane w znacznej większości z keratyny. Jest to korzystne nie tylko z powodu braku zagrożenia zdrowotnego podczas korzystania z kartacza, które występuje dość często w silnie przetworzonych włosiach opartych na plastiku, ale również tym, że naturalne włosie sprzyja masażowi skóry.

Wykorzystanie kartacz do brody bazującego na naturalnie pozyskanych włosach niesie długoterminowe korzyści wynikające z tego, że podczas szczotkowania brody dokonujemy również masażu naszej twarzy, co zwiększa poziom ukrwienia. Wrażliwość i ukrwienie dolnych partii skóry jest kluczowe dla zapewnienia prawidłowego rozwoju brody.

Efekt możliwy jest do uzyskania poprzez zwiększenie wytrzymałości włosów, które mocniej osadzają się w skórze przez silniejsze, większe cebulki. W konsekwencji regularnie użycie szczotki pozwoli na zauważenie znacznego wzrostu elastyczności brody i zmniejszenie charakterystycznego swędzenia. Wyniki będą tym lepsze, im bardziej sprofilowanego narzędzia użyjemy.

Warto sięgnąć więc po ręcznie wykonywany kartacz do brody, a nie ten wykonany mechanicznie, tanio i w dziesiątkach tysięcy sztuk.

Kartacze wykonywane ręcznie cechuje wyższy komfort użycia i większa siła przy szczotkowaniu. Czy warto więc wydać więcej, a otrzymać produkt, który w długim terminie spisze się bardziej niżeli tanie, produkowane masowo bez troski o klienta szczotki? Jeśli szanujemy siebie i swój komfort, to zdecydowanie tak.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułZaginęła kotka o imieniu Siwa [Aktualizacja]
Następny artykułWielkie serca uczestników charytatywnego festynu dla Alka. Znamy wyniki zbiórki!